Վարչապետը Նովրուզի կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձներ է հղել Սեյեդ Ալի Խամենեիին և Հասան Ռոհանիին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Նովրուզի կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյեդ Ալի Խամենեիին և Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիին:
Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդին հղված ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իրանի բարեկամ ժողովրդին իրանական Ամանորի՝ Նովրուզի կապակցությամբ:
Թող գալիք տարին Իրանի համար լինի բոլոր ոլորտներում ձեռքբերումների, խաղաղության և բարօրության տարի:
Պատմական խոր արմատներ ունեցող մեր երկու բարեկամ ժողովուրդների փոխշահավետ համագործակցությունն առավել մեծ նշանակություն է ձեռք բերել տարածաշրջանում տեղի ունեցած վերջին իրադարձություններից հետո:
Վստահ եմ, որ կկարողանանք առավելագույնս զարգացնել երկկողմ հարաբերությունները՝ ի շահ երկու երկրների և ժողովուրդների:
Ձերդ Վսեմությանը մաղթում եմ քաջառողջություն և արևշատություն, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և առաջընթաց»:
Իրանի նախագահին ուղղված շնորհավորական ուղերձում նշված է.
Թող այս հինավուրց տոնը խաղաղություն և բարեկեցություն բերի բարեկամ Իրանին:
Տարածաշրջանում տեղի ունեցած վերջին զարգացումները պարտավորեցնում են առավել մեծ ջանքեր գործադրելու երկկողմ ծրագրերի շուտափույթ իրագործման համար:
Համոզված եմ, որ նոր աշխարհաքաղաքական իրողությունները կօգտագործենք մեր երկու բարեկամ երկրների և ժողովուրդների շահերն առաջ մղելու համար:
Ձերդ Գերազանցությանը մաղթում եմ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և խաղաղություն»:

Пашинян направил поздравительные послания Сейеду Али Хаменеи и Хасану Рухани по случаю Новруза
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительные послания президенту Исламской Республики Иран Хасану Рухани и верховному лидеру Исламской революции Сейеду Али Хаменеи по случаю Новруза.
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Ирана по случаю иранского Нового года - Новруза.
Пусть наступающий год будет годом достижений, мира и процветания для Ирана во всех областях.
Взаимовыгодное сотрудничество двух наших дружественных народов, имеющих глубокие исторические корни, приобрело еще большее значение после последних событий в регионе.
Уверен, что мы сможем максимально развивать двусторонние отношения на благо двух стран и народов.
Желаю Вашему Высокоблагородию крепкого здоровья и долгих лет жизни, а дружественному народу Ирана - мира и прогресса".
В направленном президенту ИРИ поздравительном послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Ирана по случаю прекрасного праздника начала весны - Новруза.
Пусть этот древний праздник принесет мир и процветание дружественному Ирану.
Последние события в регионе требуют еще больших усилий по ускорению реализации двусторонних программ.
Убежден, что мы воспользуемся новыми геополитическими реалиями для продвижения интересов наших двух дружественных стран и народов.
Желаю Вашему Превосходительству крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Ирана - благополучия и мира".