ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է ԶՈւ զորամասեր
Մարտի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը եղել է զինված ուժերի ինժեներասակրավորային, ինչպես նաև ռադիացիոն, քիմիական և կենսաբանական պաշտպանության զորամասերում:
Զորատեսակների հրամանատարները պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին են ներկայացրել զորամասերի ենթակառուցվածքները, իրականացվող աշխատանքները, զորանոցային և ուսումնական պայմանները: Զեկուցվել են զորամասերի մարտական խնդիրներն և զարգացման ծրագրերը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը նշել է, որ առաջիկայում նախատեսված են զորամասերի ենթակա անձնակազմի ուսումնամասնագիտական գործունեության պայմանների բարելավման համալիր միջոցառումներ և հավաստիացրել, որ բարեփոխումների փաթեթում որպես առաջնահերթություն սահմանված է նաև ուսումնական հնարավորությունների ընդլայնումը:

On March 20, Minister of Defense of Armenia Vagharshak Harutyunyan visited the military units of the Armed Forces for military engineering-sapping, as well as radiation, chemical and biological protection, News.am reports.
The commanders introduced the defense minister to the infrastructures of the military units, the activities being implemented, as well as the conditions of barracks and educational conditions.
Minister Harutyunyan stated that the Ministry of Defense plans to implement complex measures for improvement of the conditions for educational and professional activities of the personnel subject to military units and assured that the expansion of educational opportunities is also prescribed as a priority in the package of reforms.