Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և դեպի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները, ինչպես նաև Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը։
Վարդենյաց լեռնանցքը բեռնատարների համար փակ է, մյուս տրանսպորտային միջոցների համար՝ դժվարանցանելի։
Լոռու մարզի Սպիտակի ոլորանները դժվարանցանելի են։
Արագածոտնի մարզի Թալինի, Ապարանի, Արագածի տարածաշրջաններում և Սյունիքի մարզի Սիսիան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Արագածոտնի մարզի Ապարանի տարածաշրջանում, Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում և Ամասիայի տարածաշրջանում, Կոտայքի մարզի Հրազդան, Չարենցավան և Ծաղկաձոր քաղաքներում, Վայոց ձորի Ջերմուկ քաղաքում տեղում է ձյուն։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների համար։ Ռուսական կողմում կա մոտ 470 կուտակված բեռնատար ավտոմեքենա:

The roadways leading from "Amberd" high mountain meteorological station to Amberd fortress and to Kari lake in Aragatsotn province, and Berd-Chambarak roadway are closed.
Spitak turns of Lori province are difficult to pass.
Black ice is noticed in Talin, Aparan, Aragats regions of Aragatsotn province and in the section called Sisian-"Zanger" of Syunik province.
It is snowing in Aparan region of Aragatsotn province, in Gyumri town and Amasia region of Shirak province, in Hrazdan, Charentsavan and Tsaghkadzor towns of Kotayk province, in Jermuk town of Vayots dzor province.
According to the information provided by the Department of Emergency Situations of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and from the Department of Crisis Management Center of the Republic of North Ossetia of the Ministry of Emergency Situations of the Russian Federation, Stepantsminda-Larsi highway is closed for trucks: there are about 470 trucks accumulated on the Russian side.