Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնեց Շվեյցարիա
Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում Լիխտենշտեյնի դեմ խաղին կպատրաստվեն 27 ֆուտբոլիստներ: Արտերկրում հանդես եկող ֆուտբոլիստները հավաքականին կմիանան Շվեյցարիայում, իսկ Էդուարդ Սպերցյանը կկարողանա միանալ թիմին միայն Լիխտենշտեյնի դեմ հանդիպումից հետո: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքը:
Մարտի 22-ի առավոտյան ՀՖՖ պատվիրակությունը (Հայաստանի ազգային հավաքականի՝ Հայաստանում հանդես եկող ֆուտբոլիստները, մարզչական և ադմինիստրատիվ կազմերը) չարտերային ուղերթով մեկնեցին Ցյուրիխ:
Առողջական խնդիրների պատճառով Շվեյցարիա չի մեկնել 17-ամյա պաշտպան Էրիկ Սիմոնյանը: Շվեյցարիա մեկնող ֆուտբոլիստների ցուցակում չեն նաև ազգային հավաքականի՝ նախապես հրապարակված ընդլայնված կազմում ընդգրկված Յուրի Գարեգինյանը, Պետրոս Ավետիսյանը և Արման Հովհաննիսյանը, որոնք անհրաժեշտության դեպքում դեռ կարող են միանալ հավաքականին Երևանում՝ Լիխտենշտեյին դեմ հանդիպումից հետո:
ՀՖՖ պատվիրակությունը Ցյուրիխից կուղևորվի Շվեյցարիայի մեկ այլ քաղաք՝ Սեն Գալեն: Այստեղ թիմին կմիանան ազգային հավաքականի՝ արտերկրում հանդես եկող ֆուտբոլիստները, բացառությամբ Էդուարդ Սպերցյանի: «Կրասնոդարի» 20-ամյա կիսապաշտպանը դեռևս ապաքինվում է վնասվածքից և չի կարողանա մասնակցել Լիխտենշտեյնի դեմ հանդիպմանը: Ֆուտբոլիստի վնասվածքից վերականգնման գործընթացը չընդհատելու համար «Կրասնոդարի» և ՀՖՖ-ի միջև ձեռք է բերվել համաձայնություն, ըստ որի Սպերցյանը բուժումը կշարունակի Կրասնոդարում: Ամենայն հավանականությամբ, Սպերցյանը կկարողանա Երևան ժամանել միայն Լիխտենշտեյնի դեմ հանդիպումից հետո: Նրա մասնակցությունը Իսլանդիայի և Ռումինիայի դեմ հանդիպումներին դեռևս հարցականի տակ է:
Այսպիսով, Լիխտենշտեյնի դեմ հանդիպմանը Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում կնախապատրաստվեն հետևյալ 27 ֆուտբոլիստները.

Национальная сборная Армении отправилась в Швейцарию
К матчу против Лихтенштейна в составе национальной сборной Армении будут готовиться 27 футболистов. Игроки, выступающие за рубежом, присоединятся к команде в Швейцарии, а Эдуард Сперцян сможет примкнуть к команде только после матча с Лихтенштейном. Об этом сообщает пресс-служба ФФА.
Утром 22 марта делегация ФФА (игроки сборной Армении, играющие во внутреннем первенстве, тренерский и административный штаб) вылетела чартерным рейсом в Цюрих.
17-летний защитник Эрик Симонян не поехал в Швейцарию из-за проблем со здоровьем. В списке игроков, отправившихся в Швейцарию, нет также Юрия Гарегиняна, Петроса Аветисяна и Армана Оганесяна, которые были включены в объявленный ранее расширенный состав национальной команды. После матча с Лихтенштейном они при необходимости еще могут уже в Ереване присоединиться к команде.
Делегация ФФА отправится из Цюриха в другой швейцарский город - Санкт-Галлен. Там к команде присоединятся футболисты сборной, играющие за рубежом, за исключением Эдуарда Сперцяна. 20-летний полузащитник "Краснодара" все еще восстанавливается после травмы и не сможет принять участие в матче с Лихтенштейном. Чтобы не прерывать процесс восстановления футболиста, между ФФА и ФК "Краснодар" достигнута договоренность, согласно которой Сперцян продолжит лечение в Краснодаре. Скорее всего, Сперцян сможет приехать в Ереван только после матча с Лихтенштейном. Его участие в поединках с Исландией и Румынией пока под вопросом.
Таким образом, к игре с Лихтенштейном в составе сборной Армении будут готовиться следующие 27 футболистов.