Հայաստանի և Ռուսաստանի ռազմական համագործակցությունը բխում է անվտանգության ոլորտում առկա կարիքներից. Սերգեյ Կոպիրկին
Հայաստանի և Ռուսաստանի ռազմական գերատեսչությունների միջև համագործակցությունը շատ սերտ ու ինտենսիվ է և լիովին արտացոլում է այն ռազմավարական, դաշնակցային բնույթը, որը կապում է մեր երկրները, Aysor.am-ի հարցին ի պատասխան ասաց ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը։
«Այս համագործակցությունը բխում է անվտանգության ոլորտում այն իրողություններից ու կարիքներից, որոնք այսօր կան», - ասաց Կոպիրկինը:
Հարցին, թե ՌԴ Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ Վալերի Գերասիմովի այց նախատեսվո՞ւմ է Հայաստան, դեսպանը պատասխանեց, որ ինքը հստակ տեղեկատվություն չունի այդ մասին։

Russian, Armenian Military Cooperation Predicated on Existing Demands in Security Sector: Russian Ambassador
The cooperation between Armenian and Russian ministries of defense is very tight and intensive, Russia’s ambassador to Armenia Sergey Kopirkin said in response to Aysor.am’s question.
“This cooperation fully reflects the strategic, allied nature of relations that tie our countries. It is predicated on the realities and demands in the security sector existing now,” Kopirkin said.
To note, Armenia’s defense minister Vagharshak Harutyunyan stated that Armenia aligns the Armenian-Russian relations and the structure of its army to the threat of the Turkish army in the region.