Արցախի ԱԺ նախագահը Երևանում հանդիպել է Հայաստանի ԱԳ նախարարի հետ
Աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող  ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը  մարտի 26-ին հանդիպել է ՀՀ արտգործնախարար Արա Այվազյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել  են հետպատերազմյան Արցախում առաջացած սոցիալ-տնտեսական, հումանիտար և այլ ժամանակածին խնդիրներ, անդրադարձել  դրանց լուծման  ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին: Հանդիպմանը ՀՀ արտաքին գերատեսչության և ԱՀ խորհրդարանի  ղեկավարները, մասնավորապես, խոսել են հայ ռազմագերիներին ու  պատանդներին հայրենիք վերադարձնելու շուրջ ձեռնարկվող միջոցառումների մասին:
Երկուստեք դատապարտելի են համարել Ադրբեջանի որդեգրած  հայկական կրոնական և պատմամշակույթային ցեղասպանությունը, այս առումով կարևորել  արտաքին գերատեսչության՝ միջազգային կառույցներին ուղղված կոչերը:
Հանդիպմանը ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը, անդրադառնալով հայաստանյան ներքաղաքական զարգացումներին, նշել է. «Ճգնաժամային իրավիճակում հայտնված ցանկացած պետության համար լավագույն տարբերակը, թերևս, արտահերթ ընտրությունների անցակցումն է: ՀՀ-ում ստեղծված իրադրությունը ինքնին պահանջում է խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններ: Եթե ուզում ենք ունենալ անվտանգ Արցախ, ապա պետք է ունենանք կայուն Հայաստան և հզոր Սփյուռք»:

Artsakh Speaker of Parliament Meets with Armenia’s Foreign Minister in Yerevan
Speaker of Parliament of Artsakh Artur Tovmasyan, who is in Armenia on a working visit, met on March 26 with Foreign Minister Ara Aivazian in Yerevan, the Artsakh Parliament told Armenpress.
The post-war economic, humanitarian and other problems in Artsakh were discussed during the meeting. The officials also discussed the ongoing actions for returning the Armenian prisoners of war and hostages from Azerbaijan.
Both sides condemned the destruction of Armenian religious and historical-cultural sites by Azerbaijan.
Coming to the ongoing domestic political developments in Armenia, Speaker Tovmasyan said: “Early elections, perhaps, are the best option for any state which is facing a crisis situation. The situation in Armenia itself requires snap parliamentary elections. If you want to have secure Artsakh, we must have sustainable Armenia and strong Artsakh”.