ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետն ընդունել է ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարին
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը մարտի 31-ին ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի վերահսկման նպատակով տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են անվտանգության ապահովման և փոխգործակցության կազմակերպան հարցեր, ընդգծվել է հայ ռազմագերիների վերադարձի ապահովման և անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքների կարևորությունը։
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը շնորհակալություն է հայտնել գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին՝ ռուսական խաղաղապահ զորախմբի արդյունավետ գործունեության և գործադրած ջանքերի համար։

Артак Давтян встретился с командующим российским миротворческим контингентом в Нагорном Карабахе
31 марта начальник Генерального штаба Вооруженных сил РА генерал-лейтенант Артак Давтян принял командира российского миротворческого контингента, дислоцированного в зоне нагорно-карабахского конфликта для контроля режима прекращения огня, генерал-лейтенанта Рустама Мурадова. Об этом сообщает пресс-служба минобороны Армении.
В ходе встречи были обсуждены вопросы обеспечения безопасности и организации сотрудничества, подчеркнута важность обеспечения возвращения армянских военнопленных и поиска пропавших без вести.
Начальник Генерального штаба ВС РА поблагодарил генерал-лейтенанта Рустама Мурадова за эффективную деятельность и приложенные усилия российского миротворческого контингента.