Մոսկվայում կայացել է Սերգեյ Լավրովի և Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը
Ապրիլի մեկին ԱՊՀ արտաքին գործերի նախարարների հավաքի շրջանակներում Մոսկվայում կայացել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը: Այս մասին հաղորդում է ՌԴ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
«Արտաքին քաղաքականության գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին և 2021 թվականի հունվարի 11-ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման ընթացքը, որոնք, վերաբերվում են Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար խնդիրների կարգավորմանը և տնտեսական կապերի և տրանսպորտային հաղորդակցության ապաշրջափակմանը տարածաշրջանում
Մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել երկկողմ հարաբերությունների արդիական հարցերի, այդ թվում ՝ առաջիկա բարձր մակարդակի շփումների, ինչպես նաև երկու պետությունների միջև դիվանագիտական ​​հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի նախապատրաստման շուրջ, որը նշվելու է 2022 թվականին:
Անդրադարձ է կատարվել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող միջազգային օրակարգի մի շարք թեմաների »,- նշվում է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:

Лавров и Байрамов обсудили ход реализации договоренностей по Карабаху
1 апреля ''на полях'' СМИД СНГ в Москве состоялась встреча Министра иностранных дел Российской Федерации С.В.Лаврова и Министра иностранных дел Азербайджанской Республики Д.А.Байрамова. Об этом сообщает МИД России.
Главы внешнеполитических ведомств обсудили ход реализации договоренностей лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября 2020 г. и 11 января 2021 г., в частности, касающихся решения гуманитарных задач в Нагорном Карабахе, разблокирования экономических связей и транспортных коммуникаций в регионе.
Состоялся обмен мнениями по актуальным вопросам двусторонних отношений, включая предстоящие контакты на высоком уровне, а также подготовку к 30-летию установления дипломатических отношений между двумя государствами, которое будет отмечаться в 2022 году.