Մոսկվայում կայացել է Սերգեյ Լավրովի և Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը
Ապրիլի մեկին ԱՊՀ արտաքին գործերի նախարարների հավաքի շրջանակներում Մոսկվայում կայացել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը: Այս մասին հաղորդում է ՌԴ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
«Արտաքին քաղաքականության գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին և 2021 թվականի հունվարի 11-ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման ընթացքը, որոնք, վերաբերվում են Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար խնդիրների կարգավորմանը և տնտեսական կապերի և տրանսպորտային հաղորդակցության ապաշրջափակմանը տարածաշրջանում
Մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել երկկողմ հարաբերությունների արդիական հարցերի, այդ թվում ՝ առաջիկա բարձր մակարդակի շփումների, ինչպես նաև երկու պետությունների միջև դիվանագիտական ​​հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի նախապատրաստման շուրջ, որը նշվելու է 2022 թվականին:
Անդրադարձ է կատարվել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող միջազգային օրակարգի մի շարք թեմաների »,- նշվում է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:

On April 1, ''on the sidelines'' of the CIS Council of Foreign Ministers in Moscow, a meeting was held between Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan D.A. Bayramov, the press service of Russia’s MFA reports.
The heads of the foreign ministries discussed the implementation of the agreements of the leaders of Russia, Azerbaijan and Armenia on November 9, 2020 and on January 11, 2021, in particular, concerning the solution of humanitarian problems in Nagorno Karabakh, unblocking of economic ties and transport communications in the region.
An exchange of views took place on issues of bilateral relations, including upcoming high-level contacts, as well as preparations for the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the two states, which will be celebrated in 2022.