Հայաստանում նոր ավիաընկերություն կստեղծվի
Առաջիկայում Հայաստանում կստեղծվի նոր ավիաընկերություն՝ հայկական կապիտալի և միջազգային գործընկերոջ համատեղ համագործակցության շրջանակում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ԱԺ-ում ասաց ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ պատասխանելով ԼՀԿ-ից Գորգիսյանի հարցին, թե արդյոք ազգային ավիափոխադրող ստեղծելու ուղղղությամբ քայլեր պատրաստվո՞ւմ են ձեռնարկել:
«Հայկական ավիաընկերության ստեղծման քայլեր կան: Առաջիկայում նոր ավիաընկերություն կլինի: Ընկերությունը նախատեսում է մոտավորապես մայիսի վերջին, հունիսի սկզբին արդեն տալ աշխատանքի մեկնարկը»,- ասաց Պապիկյանը:
Նախարարը նշեց, որ դա արվում է միջազգային համագործակցության շրջանակում, հայկական կապիտալի և միջազգային գործընկերոջ համատեղ ներդրում է: «Սա խրախուսվում է մեր կողմից: Դաշտը բաց է, մենք սրա մասին հայտարարել ենք, պատրաստ ենք այլ գործընկերների ևս ամեն ինչով օգնել»,- ասաց նա:

В Армении будет создана новая авиакомпания
В ближайшее время в Армении в рамках сотрудничества с зарубежным партнером будет создана новая авиакомпания.
Как передает "Арменпресс", об этом в НС Армении, отвечая на вопрос Геворга Горгисяна, будут ли  предприняты шаги по созданию национального авиаперевозчика, сообщил министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян.
"Делаются шаги по созданию армянской авиакомпании. В ближайшее время будет новая авиакомпания. Компания планирует примерно в конце мая, в начале июня начать работать" - сказал Папикян.
Министр отметил, что это делается в рамках международного сотрудничества, является совместным вкладом армянского капитала и капитала зарубежного партнера. "Мы пощряем это. Поле деятельности открыто, мы объявили об этом, мы готовы во всем помогать нашим партнерам", - сказал он.