Արմեն Սարգսյանն այցելել է Սյունիքի Խնածախ համայնքի սահմանային բնագիծ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի հետ համատեղ աշխատանքային այցով այսօր ժամանել է Սյունիքի մարզ։
Նախագահն այցելել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության N զորամասի մարտական դիրքեր, ծանոթացել սահմանային բնագծին, մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների կեցության պայմաններին, զրուցել սահմանային բնագիծը պահող զինծառայողների հետ:
Հանրապետության նախագահը գերազանց ծառայության համար մի խումբ զինծառայողների պարգևատրել է անվանական ժամացույցներով։
Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը նշել է, որ մի քանի անգամ եղել է այս հատվածում, որտեղ տղաները դժվարին պայմաններում իսկապես հերոսական ծառայություն են իրականացնում։
«Դուք ձեր պարտականությունները լավագույնս եք կատարում: Իրար կողքի եղեք, իրար լավ նայեք, աչալուրջ եղեք, օգնեք իրար և, հետևեք ձեր առողջությանը։ Հիշեք ձեր ընտանիքը, ծառայեք հայրենիքին և աջակցեք իրար, -ասել է Հանրապետության նախագահը և բոլորին բարի ծառայություն ու բարի վերադարձ մաղթել։ -Ես հրամանատարի հետ էի խոսում, շատ բարձր կարծիքի է ձեր մասին։ Այսօր նրա գովեստի խոսքերը ձեր մասին ընդունում եմ որպես գնահատական և ձեզնից յուրաքանչյուրին կրկին մաղթում եմ ամրություն։ Վստահ եղեք, որ մենք բոլորս մտածում ենք ձեր մասին, տղաներ։ Պինդ եղեք»:

Армен Саркисян вместе с Арманом Татояном посетил приграничные боевые позиции Сюникской области
Президент Армении Армен Саркисян вместе с защитником прав человека Арманом Татояном 19 апреля с рабочим визитом прибыл в Сюникскую область.
Армен Саркисян посетил боевые позиции войсковой части N министерства обороны, ознакомился с линией границы, бытовыми условиями военнослужащих, несущих боевое дежурство.
За безупречную службу президент Республики наградил группу военнослужащих именными часами.
Защитник прав человека Арман Татоян отметил, что несколько раз был в этом участке, где ребята несут поистине героическую службу в тяжелых условиях.
«Вы прекрасно выполняете свои обязанности. Будьте рядом друг с другом, берегите друг друга, будьте бдительны, помогайте друг другу и следите за своим здоровьем. Помните свои семьи, служите Родине, поддерживайте друг друга, - сказал президент Республики, пожелал всем хорошей службы и благополучного возвращения. - Я разговаривал с командиром, он очень высокого мнения о вас. Сегодня я принимаю его хвалебные слова в ваш адрес как высокую оценку и еще раз желаю каждому из вас сил и крепости. Будьте уверены, что мы все думаем о вас, ребята. Будьте сильными».