Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Ջոն Սինանյանին 2021 թվականի ապրիլի 25-ից մինչև մայիսի 10-ը ներառյալ գործուղում է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ (Վաշինգտոն՝ ապրիլի 25-27-ը, Նյու Յորք՝ ապրիլի 27-ից մինչև մայիսի 1-ը, Բոստոն՝ մայիսի 1-2-ը, Լոս Անջելես՝ 2-10-ը ներառյալ)։
Սինանյանը համայնքային և անհատական հանդիպումներ կունենա, հետպատերազմյան ընթացքում Հայաստան-սփյուռք համագործակցության նոր հեռանկարները կքննարկի, սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի աշխատանքը և ծրագրերը կներկայացնի։
Սինանյանը Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ գործուղումից վերադառնալուց հետո եռօրյա ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմ պետ է ներկայացնի գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվություն:

Заре Синанян отправится в США
Премьер-министр Армении Никол Пашинян командирует главного комиссара по вопросам диаспоры Заре Синаняна с 25 апреля 2021 года по 10 мая в Соединенные Штаты Америки (25-27 апреля – в Вашингтон, с 27 апреля по 1 мая – в Нью-Йорк, 1-2 мая – в Бостон, 2-10 мая включительно – в Лос-Анджелес).
Синанян проведет общинные и индивидуальные встречи, обсудит новые перспективы сотрудничества Армения – Диаспора в послевоенный период, представит деятельность и программы офиса комиссара по делам диаспоры.
После возвращения из США Заре Синанян в трехдневный срок должен представить аппарату премьер-министра отчет о результатах командировки.