Ես գալիս եմ իշխանության արժանապատիվ խաղաղություն հաստատելու համար. Ռոբերտ Քոչարյան
Իմ պաշտոնավարման տասը տարիները եղել են Հայաստանի համար ամենից խաղաղ տարիները, իր աջակիցների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, փոխանցում է Aysor.am-ը:
Նա հիշեցրել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի խոսքերը, որը հեռանալուց առաջ ասել է՝ «խաղաղության կուսակցությունը գնում է, պատերազմի կուսակցությունն է գալիս»։
«Բայց եղավ ճիշտ հակառակը, մենք ունեցանք ամենից խաղաղ տասը տարին Հայաստանում, ամենից քիչ զոհերը ունեցանք շփման գծում, սա փաստ է», - ասել է նա։
Քոչարանը նշել է, թե գալիս է իշխանության արժանապատիվ խաղաղություն հաստատելու համար։
«Եվ ոչ միայն արժանապատիվ խաղաղություն, նաև՝ բերեկեցիկ կյանք ու այդ տասը տարիների ընթացքում ապացուցել ենք, որ երկիրը կարող է զարգանալ Ղարաբաղի հետ միասին, սա փաստ է», - հայտարարել է Քոչարյանը։

I'm Coming to Power to Bring Dignified Peace: Robert Kocharyan
Armenia’s second president Robert Kocharyan stated at the meeting with his supporters that the ten years of his ruling were the most peaceful years for Armenia, Aysor.am reports.
He reminded the words of first president Levon Ter-Petrosyan who while leaving said, “party of peace is leaving, party of war is coming.”
“But the opposite happened, we had the most peaceful ten years in Armenia, we had less victims on the line of contact, it is a fact,” Kocharyan said.
He noted that he is coming to power to establish dignified peace.
“And not only dignified peace but welfare, and during these ten years we proved that the country may develop together with Karabakh and it is a fact,” the second president stated.