Հաստատվել է Հայաստանի և Ռուսաստանի անվտանգության խորհուրդների գրասենյակների միջև 2021-2022 թթ. համագործակցության պլանը
Տաջիկստանի մայրաքաղաք Դուշանբեում ընթացող ՀԱՊԿ անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի նիստի շրջանակներում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ապրիլի 28-ին հանդիպել է  ՌԴ ԱԽ քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին:
Կողմերն ընդգծել են Հայաստանի և Ռուսաստանի առաջնորդների առանձնահատուկ հարաբերությունները և ինտենսիվ շփումները: Երկուստեք կարևորվել է Հայաստանի և Ռուսաստանի պաշտպանական գերատեսչությունների և հատուկ ծառայությունների գծով փոխգործակցության զարգացումը, տեղեկացնում են ՀՀ անվտանգության խորհրդի գրասենյակից:
«Անվտանգային միջավայրի ապահովման համատեքստում Արմեն Գրիգորյանը անդրադարձավ հայկական Զինված ուժերում ընթացող լայնածավալ բարեփոխումներին, այս հարցում կարևորելով երկու երկրների Զինված ուժերի փոխշահավետ համագործակցությունը, հաշվի առնելով հարաբերությունների ռազմավարական և դաշնակցային բնույթը:
Իր հերթին Նիկոլայ Պատրուշևը կարևորեց Լեռնային Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ ուժերի գործունեությունը, որի շնորհիվ հնարավոր է դառնում բնականոն կյանքի վերականգնումը Լեռնային Ղարաբաղում: Նա նաև ընդգծեց տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների զարգացման անհրաժեշտությունը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ հանդիպման ընթացքում հաստատվել է Հայաստանի և Ռուսաստանի անվտանգության խորհուրդների գրասենյակների միջև  2021-2022 թթ. համագործակցության պլանը:
Հանդիպման  ավարտին կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել առաջիկայում փոխադարձ այցերի իրականացման վերաբերյալ:

Утвержден план сотрудничества между офисами Совета безопасности Арменией и России на 2021-2022 годы
В рамках проходящего в Душанбе заседания Комитета секретарей советов безопасности ОДКБ секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян провел встречу с секретарем Совета безопасности России Николаем Патрушевым, передает NEWS.am.
Как сообщает пресс-служба офиса Совета безопасности Армении, стороны подчеркнули особые отношения между руководствами Армении и России и интенсивные контакты. Обе стороны отметили важность развития сотрудничества между спецслужбами и оборонными ведомствами Армении и России.
Армен Григорян коснулся масштабных реформ, проводимых в Вооруженных силах Армении, подчеркнув взаимовыгодное сотрудничество ВС двух стран в этом вопросе с учетом стратегического и союзнического характера отношений.
Николай Патрушев, в свою очередь, отметил важность деятельности российских миротворческих сил в Нагорном Карабахе, благодаря которым возможно восстановить нормальную жизнь в Нагорном Карабахе. Он также подчеркнул необходимость развития региональной инфраструктуры.
В ходе встречи утвержден план сотрудничества между офисами Совета безопасности Арменией и России на 2021-2022 годы.