Հաստատվել է Հայաստանի և Ռուսաստանի անվտանգության խորհուրդների գրասենյակների միջև 2021-2022 թթ. համագործակցության պլանը
Տաջիկստանի մայրաքաղաք Դուշանբեում ընթացող ՀԱՊԿ անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի նիստի շրջանակներում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ապրիլի 28-ին հանդիպել է  ՌԴ ԱԽ քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին:
Կողմերն ընդգծել են Հայաստանի և Ռուսաստանի առաջնորդների առանձնահատուկ հարաբերությունները և ինտենսիվ շփումները: Երկուստեք կարևորվել է Հայաստանի և Ռուսաստանի պաշտպանական գերատեսչությունների և հատուկ ծառայությունների գծով փոխգործակցության զարգացումը, տեղեկացնում են ՀՀ անվտանգության խորհրդի գրասենյակից:
«Անվտանգային միջավայրի ապահովման համատեքստում Արմեն Գրիգորյանը անդրադարձավ հայկական Զինված ուժերում ընթացող լայնածավալ բարեփոխումներին, այս հարցում կարևորելով երկու երկրների Զինված ուժերի փոխշահավետ համագործակցությունը, հաշվի առնելով հարաբերությունների ռազմավարական և դաշնակցային բնույթը:
Իր հերթին Նիկոլայ Պատրուշևը կարևորեց Լեռնային Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ ուժերի գործունեությունը, որի շնորհիվ հնարավոր է դառնում բնականոն կյանքի վերականգնումը Լեռնային Ղարաբաղում: Նա նաև ընդգծեց տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների զարգացման անհրաժեշտությունը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ հանդիպման ընթացքում հաստատվել է Հայաստանի և Ռուսաստանի անվտանգության խորհուրդների գրասենյակների միջև  2021-2022 թթ. համագործակցության պլանը:
Հանդիպման  ավարտին կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել առաջիկայում փոխադարձ այցերի իրականացման վերաբերյալ:

Armenia and Russia Confirmed The 2021-22 Plan for Cooperation Between the Offices of the Security Councils
Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan and Secretary of the Security Council of the Russian Federation Nikolay Patrushev today met on the sidelines of the session of the Committee of Secretaries of Security Councils of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) being held in Dushanbe, Tajikistan, as reported the Office of the Security Council of Armenia, NEWS.am informs.
The parties highlighted the special relations and intensive contacts between the leaders of Armenia and Russia and attached importance to the development of cooperation between Armenia and Russia with regard to the defense ministries and special services.
In the context of ensuring of the security environment, Grigoryan touched upon the large-scale reforms underway within the Armed Forces of Armenia and attached importance to the mutually beneficial cooperation between the armies of both countries, taking into consideration the strategic and allied nature of the relations.
In his turn, Patrushev attached importance to the operations of the Russian peacekeeping forces inn Nagorno-Karabakh which are helping make it possible to restore normal life in Nagorno-Karabakh and underscored the need for development of regional infrastructures.
During the meeting, the parties confirmed the 2021-22 Plan for Cooperation between the Offices of the Security Councils of Armenia and Russia.