Արարատ Միրզոյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Մոսկվա
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մայիսի 16-18-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Մոսկվա: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՌԴ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
«Զարգանում են միջխորհրդարանական կապերը (Ռուսաստանի և Հայաստանի): ՌԴ Դաշնային խորհրդի պատվիրակությունն ապրիլի 24-ին Երևանում մասնակցել է Առաջին համաշխարհային պատերազմի տարիներին տեղի ունեցած հայ ժողովրդի ցեղասպանության հիշատակի միջոցառումներին: Մայիսի 16-18-ը նախատեսված է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի պաշտոնական այցը Մոսկվա»,- ասված է հայտարարության մեջ:

Арарат Мирзоян посетит Москву с официальным визитом
Председатель Национального собрания Армении Арарат Мирзоян посетит Москву с официальным визитом 16-18 мая. Об этом говорится в распространенном в среду сообщении МИД РФ, передает ТАСС.
"Развиваются межпарламентские связи [России и Армении]. Делегация Федерального собрания Российской Федерации посетила 24 апреля памятные мероприятия в Ереване, посвященные геноциду армянского населения в годы Первой мировой войны. На 16-18 мая запланирован официальный визит в Москву председателя Национального собрания Республики Армения Арарата Мирзояна", - говорится в документе.