Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի երեք դեպք
Արցախում մայիսի 13-ի ժամը 11։00-ի դրությամբ հաստատվել են կորոնավիրուսային հիվանդության 3 նոր դեպքեր։ Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից։
Մեկ օրում կատարվել է 59 թեստավորում։ Թեստավորման ընդհանուր թիվն, այսպիսով, Արցախում հասել է 24 576-ի։ Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2 722 դեպք։ 2021 թվականի սկզբից կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 7 124 քաղաքացու հետազոտություն, որից 838-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։
Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին Արցախում ստացիոնար բուժում է ստանում 22 վարակակիր, իսկ թեթև hիվանդները ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:

В Арцахе выявлено три новых случая заражения коронавирусом
В Арцахе 12 мая проведено 59 тестов на коронавирус, в республике выявлено 3 новых случая заражения коронавирусом. Инфицированные лица ранее контактировали с подтвержденными очагами.
Как сообщает aysor.am со ссылкой на министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 22 человека с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 7124 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 838 граждан зарегистрирован положительный результат. В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2722. В Арцахе проведено 24 576 тестов на коронавирус.