Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարն այցելել է Մոսկվա
Մայիսի 23-28-ը Արցախի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն աշխատանքային այցով գտվում էր Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում։
Այցի ընթացքում Արցախի արտաքին գերատեսչության ղեկավարը  հանդիպումներ է ունեցել ՌԴ քաղաքական, հասարակական, գիտակրթական շրջանակների, Ռուսաստանի հայ համայնքի և Հայ Առաքելական եկեղեցու ներկայացուցիչների հետ։
Քննարկվել են տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակին, հնարավոր զարգացումներին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հեռանկարներին, Արցախ-Սփյուռք կապերի հետագա խորացմանն առնչվող հարցեր։

Глава МИД Арцаха находился в Москве
С 23 по 28 мая министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян находился с рабочим визитом в столице Российской Федерации - Москве.
В ходе визита глава МИД Арцаха имел ряд встреч с представителями политических, общественных, научно-образовательных кругов, армянской общины России и Армянской Апостольской Церкви.
Были обсуждены вопросы, касающиеся сложившейся в регионе ситуации, возможных развитий, перспектив урегулирования армяно-азербайджанского конфликта, дальнейшего углубления связи Арцах-Диаспора.