Հայաստանի ազգային հավաքականն առաջին մարզումն անցկացրեց Խորվաթիայում
Հայաստանի ազգային հավաքականի՝ Զագրեբում կայացած առաջին մարզմանը մասնակցում էին 22 ֆուտբոլիստներ: Վարազդատ Հարոյանը նույնպես միացել էր թիմին, սակայն իր թիմի՝ «Աստանայի» կազմում ստացած վնասվածքի պատճառով բաց թողեց մարզումը: Հարոյանի մասնակցությունը Խորվաթիայի դեմ հանդիպմանն այս պահին հարցականի տակ է: Ամեն ինչ պարզ կդառնա մայիսի 31-ին՝ բուժզննումից հետո: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքը:
Հաշվի առնելով հավաքական ժամանած ֆուտբոլիստների տարբեր մարզավիճակը՝ հավաքականի ֆիզպատրաստության մարզիչ Խավիեր Մինյանոն տարբեր առաջադրանքներ էր տվել մի շարք խաղացողների: VBET Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի վերջին տուրին մասնակցած, ինչպես նաև մայիսի 28-29-ին իրենց առաջնություններում հանդիպումներ անցկացրած ֆուտբոլիստները մարզվում էին ավելի թեթև՝ խնայողական ռեժիմով: Մնացած ֆուտբոլիստները մարզվում էին սովորական ռեժիմով:

Национальная сборная Армении провела первую тренировку в Хорватии
22 футболиста приняли участие в первой тренировке национальной сборной Армении в Загребе. Вараздат Ароян также присоединился к команде, но пропустил тренировку из-за травмы, полученной в матче за "Астану". Участие Арояна в поединке против Хорватии находится под вопросом. Все станет ясно 31 мая после медицинского осмотра, сообщает пресс-служба ФФА.
Учитывая разное состояние игроков, прибывших в сборную, тренер по физподготовке Хавьер Миньяно определил для ряда игроков разные задания. Футболисты, участвовавшие в последнем туре Вбет армянской премьер-лиги, а также те, кто сыграл в своих чемпионатах 28-29 мая, тренировались в щадящем режиме. Остальные игроки провели тренировку в обычном режиме.