Արմեն Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ղազախստանի Հանրապետություն
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հունիսի 3-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ղազախստանի Հանրապետություն:
Այցի ընթացքում նախատեսված են նախագահ Արմեն Սարգսյանի հանդիպումները Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի, Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի հետ: Հայաստանի նախագահը կհանդիպի նաև Ղազախստանի խորհրդարանի ղեկավարության հետ:
Հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն ինչպես տարբեր ոլորտներում հայ-ղազախական երկկողմ համագործակցությանը և միջպետական փոխհարաբերություններին, այնպես էլ Եվրասիական տնտեսական միության և Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության շրջանակներում գործակցությանը վերաբերող հարցեր: Կքննարկվեն նաև հետպատերազմյան շրջանում Հայաստանում և տարածաշրջանում ի հայտ եկած խնդիրներն ու մարտահրավերները:

Armenia's President to Pay Working Visit to Kazakhstan
On June 3, President of the Republic of Armenia Armen Sarkissian will leave for the Republic of Kazakhstan on a working visit.
During the visit, Armen Sarkissian will meet with President of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev, First President of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev. The President of Armenia will also meet with the leadership of the Parliament of Kazakhstan.
During the meetings, issues related to both Armenian-Kazakh bilateral cooperation in different areas and inter-state ties, as well as cooperation within the framework of the Eurasian Economic Union and the Collective Security Treaty Organization will be discussed.