ՀՀ գլխավոր դատախազը մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովի հրավերով մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ՝ մասնակցելու հունիսի 2-ից 5-ին կայանալիք Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է դատախազության մամուլի խոսնակ Արևիկ Խաչատրյանը:
Արթուր Դավթյանը մասնակցություն կունենա համաժողովի շրջանակում կայանալիք «Ներպետական իրավասության նկատմամբ վստահությունը որպես տնտեսության զարգացման և բիզնեսի պաշտպանության գործոն» թեմայով քննարկմանը, որին մասնակցելու են նաև օտարերկրյա պետությունների գլխավոր դատախազներ։
Այցի շրջանակներում նախատեսված է եկկողմ հանդիպում ՌԴ գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովի հետ:
Հանդիպման արդյունքում կստորագրվի ՀՀ և ՌԴ գլխավոր դատախազությունների միջև համագործակցության հուշագիր։

Генеральный прокурор Армении Артур Давтян отбыл в Санкт-Петербург
Генеральный прокурор Армении Артур Давтян отбыл в Санкт-Петербург по приглашению Генерального прокурора России Игоря Краснова для участия в Петербургском международном экономическом форуме, который состоится 2-5 июня. Об этом сообщает пресс-секретарь армянского ведомства Аревик Хачатрян, передает Sputnik.
Артур Давтян примет участие в дискуссии на тему "Доверие к отечественной юрисдикции как фактор экономического развития и защиты бизнеса", которая пройдет в рамках конференции. В конференции примут участие представители генеральных прокуратур зарубежных стран.
В рамках визита запланирована двусторонняя встреча с генеральным прокурором России Игорем Красновым.
По итогам встречи будет подписан меморандум о сотрудничестве между Генеральными прокуратурами России и Армении.