Արցախի արտաքին գործերի նախարարը հանդիպել է երիտասարդների հետ
Հունիսի 5-ին Արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի երիտասարդական թևերի, Արցախի երիտասարդական հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների, ուսանողների ու ավագ դպրոցի աշակերտների հետ և հանդես եկել «Արցախը՝ աշխարհաքաղաքական սուբյեկտ. մարտահրավերներ և հեռանկարներ» թեմայով բանախոսությամբ։
Հանդիպմանը քննարկվել է Արցախի արտաքին քաղաքականությանը և տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։
Կարևորելով երիտասարդների ակտիվ մասնակցությունը երկրի հասարակական կյանքին՝ արտաքին գերատեսչության ղեկավարն ընդգծել է նման ձևաչափով  հանդիպումների անհրաժեշտությունը։

On June 5, Foreign Minister of the Republic of Artsakh David Babayan held a meeting with the youth wings of the political forces represented in the National Assembly, youth public organizations of Artsakh, as well as University and high school students.
During the meeting, Foreign Minister Babayan made a presentation entitled "Artsakh as a Geopolitical Subject: the Challenges and Perspectives”.
A wide range of issues related to the foreign policy of Artsakh and regional developments were discussed at the meeting.
Noting the importance of active participation of the youth in the public life of the country, the Foreign Minister stressed the need to hold such meetings on a periodical basis.