ՀՀ քաղաքացիները կարող են քվեարկել միայն ֆիզիկապես ներկա գտնվելով ՀՀ տարածքում
«Հունիսի 20-ի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին ՀՀ քաղաքացիները կարող են քվեարկել միայն ֆիզիկապես ներկա գտնվելով ՀՀ տարածքում։
Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով չի նախատեսվում արտերկրում ընտրական տեղամասեր բացել և քվեարկություն իրականացնել։
Ընտրությունների անցկացումը կարգավորվում է «ՀՀ Ընտրական օրենսգիրք» ՀՀ Սահմանադրական օրենքով՝ ընդունված 2016 թվականի մայիսի 25-ին։ Այն ներառում է նաև վերջին լրացումները։ Սույն օրենքի 56-րդ հոդվածի 1-ին մասով սահմանվում է, որ «քվեարկությունն անցկացվում է միայն Հայաստանի Հանրապետության տարածքում կազմավորված տեղամասային կենտրոններում»։

Проголосовать на выборах смогут только граждане стране, находящиеся на территории Армении
Граждане Республики Армения могут проголосовать на внеочередных парламентских выборах 20 июня только при условии физического присутствия на территории страны. Как передает News.am, об этом говорится в сообщении, распространенном на странице посольства Армении в России в Facebook.
"Открытие избирательных участков и голосование в других странах законодательством Республики Армения не предусмотрено. Проведение выборов регулируется конституционным законом "Избирательный кодекс РА", принятым 25 мая 2016 года. Он включает в себя также последние дополнения. Согласно части 1 статьи 56 настоящего закона, голосование проводится только на открытых на территории Республики Армения избирательных участках", - говорится в сообщении.