Ռոբերտ Քոչարյանը պատրաստ է նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանին պաշտոն առաջարկել
«Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ընտրություններում հաղթելու դեպքում կառաջարկի նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանին վերադառնալ Հայաստան, այդ մասին Քոչարյանը հայտարարել է ռուսաստանյան լրատվամիջոցներին տված հարցազրույցի ժամանակ՝ պատասխանելով Sputnik Արմենիա գործակալության հարցին։
Հունիսի 14-ին Հայաստանի նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հայտարարություն էր տարածել, որտեղ իր աջակցությունն է հայտնել Ռոբերտ Քոչարյանի «Հայաստան» դաշինքին առաջիկա ընտրություններում։
Կարապետյանի վերադառնալու հավանականության ու կարգավիճակի մասին հարցին ի պատասխան Քոչարյանը պատասխանել է, որ պարբերաբար շփվում է նախկին վարչապետի հետ։
«Ես ափսոսում եմ, որ նա հեռացավ։ Կարծում եմ, որ այն, ինչ տեղի ունեցավ այն ժամանակ, ուղղակի ոչ ճիշտ էր։ Համենայնդեպս, իմ կողմից առաջարկություն կլինի», - ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը Sputnik Արմենիային, ՌԻԱ Նովոստիին և Ruptly–ին տված հարցազրույցի ժամանակ։

Роберт Кочарян готов предложить должность экс-премьеру Карену Карапетяну
Лидер блока "Армения", второй президент Армении Роберт Кочарян в случае победы на выборах предложит бывшему премьер-министру Карену Карапетяну вернуться в Армению, об этом Роберт Кочарян заявил в интервью агентству Sputnik-Армения.
Бывший премьер-министр Армении Карен Карапетян 14 июня распространил заявление, в котором поддержал блок "Армения" Роберта Кочаряна на предстоящих парламентских выборах.
На вопрос, возможно ли возвращение Карапетяна и если да, то в каком статусе, Роберт Кочарян ответил, что общается с экс-премьером Армении на регулярной основе.
"Я просто сожалею, что он уехал. Я думаю, то, что произошло тогда, просто было неправильно. По крайней мере, с моей стороны предложение будет", - заявил Роберт Кочарян в интервью трем российским СМИ – Sputnik Армения, РИА Новости и RT.