Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններում գրանցած հաղթանակի առթիվ
Նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Բելառուսի ժողովրդի և անձամբ իր անունից շնորհավորել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին արտահերթ ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի առթիվ:
«Ձեր նպատակասլացությունն ու հայ ժողովրդի շահերին նվիրված ծառայելը երկրի համար կարևոր հասարակական-քաղաքական արշավում դարձել են հաջողության հասնելու բանալին»,-նշել է Բելառուսի նախագահը:
Ալեքսանդր Լուկաշենկոն վստահություն է հայտնել, որ Մինսկի և Երևանի միջև փոխգործակցությունը տարբեր ոլորտներում առաջիկայում էլ կզարգանա հանուն երկու երկրների ժողովուրդների բարեկամության ու բարգավաճման:

Lukashenko Congratulates Pashinyan on Victory in Elections
President of Belarus Alexander Lukashenko congratulated Armenia’s caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan on his Civil Contract party’s victory in the June 20 snap parliamentary elections, Armenpress reports.
“Your determination and service to the interests of the Armenian people have become a key to success in the important public-political campaign for the country”, Lukashenko said in his congratulatory letter.
He expressed confidence that the mutual cooperation between Minsk and Yerevan in various areas will develop in the future for the friendship and prosperity of the peoples of the two countries.