Արամ Ա կաթողիկոսը շուտափույթ ապաքինում է մաղթել Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապին
Վատիկանից վերադառնալուց հետո Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Վեհափառը նամակ է հղել Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապին՝ շնորհակալություն հայտնելով նրան ջերմ ընդունելության, ինչպես նաև քրիստոնյա հոգևոր պետերի հանդիպման մասնակցության, Լիբանանի ժողովրդի հանդեպ նրա հատուկ հոգածության համար: Այս մասին հայտնում են Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսարանից:
Արամ Ա կաթողիկոսն ընդգծել է, որ Վատիկանում գումարված ժողովը հերթական անգամ շեշտեց եկեղեցիների սերտ համագործակցությունն այն ուղղություններով, որոնք մտահոգություն են առաջացնում, միևնույն ժամանակ միջազգային հանրության ուշադրությունը բևեռեց Լիբանանի ներսում առկա դժվարին վիճակին շուտափույթ լուծում գտնելու անհետաձգելի հրամայականի վրա:
Կիլիկիո կաթողիկոսը նաև շուտափույթ ապաքինում է մաղթել Ֆրանսիկոս պապին, ով նախօրեին վիրահատության էր ենթարկվել:

Католикос Арам I пожелал Папе Римскому Франциску скорейшего выздоровления
После возвращения из Ватикана Католикос Великого Дома Киликии Его Святейшество Арам I направил Папе Римскому Франциску письмо, в котором поблагодарил его за теплый прием, а также за его участие во встрече христианских лидеров и за особую заботу о ливанском народе. Об этом "Арменпресс" сообщил Католикосат Великого Дома Киликии.
Католикос Арам I подчеркнул, что встреча, созванная в Ватикане, еще раз подчеркнула необходимость тесного сотрудничества по тем направлениям, которые вызывают беспокойства, в то же время  она привлекла внимание международного сообщества на неотложный императив  скорейшего решения существующей внутри Ливана сложной ситуации.
Католикос Киликийский пожелал скорейшего выздоровления Папе Франциску, который накануне перенес операцию.