Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նուրսուլթան Նազարբաևին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Նուրսուլթան Աբիշի,
ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Համոզված եմ, որ Ձեր երկարամյա քաղաքական գործունեության հարուստ փորձը, իմաստությունն և նպատակասլացությունն այսուհետ ևս կնպաստեն բարեկամ Ղազախստանի բարգավաճմանը:
Հաստատում եմ Հայաստանի և Ղազախստանի միջև համագործակցության հետագա սերտացման պատրաստակամությունը բոլոր ոլորտներում, ինչը լիովին համապատասխանում է մեր երկրների ժողովուրդների շահերին:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նուրսուլթան Աբիշի, քաջառողջություն, երջանկություն և բարեկեցություն, իսկ Ղազախստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Acting Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to First President of the Republic of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev on his birthday. The message reads:
“Dear Nursultan Abishevich,
Please accept my heartfelt congratulations on your birthday.
I am convinced that your long experience in political activities, your wisdom and purposefulness will henceforth contribute to the prosperity of friendly Kazakhstan.
I reaffirm Armenia’s readiness to expand and strengthen the ongoing cooperation between Armenia and Kazakhstan in all spheres in the best interest of our two peoples and countries.
Dear Nursultan Abishevich, I wish you robust health, happiness and personal wellbeing, as well as peace and prosperity – to the people of Kazakhstan.”