Արմեն Սարգսյանը Ֆրանսիայի Ազգային տոնի առթիվ այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանություն
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային տոնի առթիվ այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանություն:
Նախագահը պետական տոնի առթիվ շնորհավորել է դեսպան Ժոնաթան Լաքոթին և ի դեմս նրա՝ Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթելով հաջողություն ու շարունակական զարգացում:
Զրույցի ընթացքում նախագահ Սարգսյանն ու դեսպան Լաքոթն անդադարձել են հայ-ֆրանսիական առանձնահատուկ և ջերմ փոխհարաբերությունների զարգացմանը, փոխգործակցության հեռանկարային ուղղություններին, ինչպես նաև մտքեր փոխանակել հետպատերազմյան իրավիճակի, տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ:

Armenian President Visits French Embassy to Congratulate on National Day
Today, on the National Day of the French Republic, Armen Sarkissian, the President of the Republic of Armenia, visited the French Embassy in Armenia.
On the national holiday, the President congratulated Ambassador Jonathan Lacotte, and in his person, the friendly people of France, wishing them success and continuous development.
During the conversation, President Sarkissian and Ambassador Lacotte touched upon the development of the Armenian-French special and warm relations, and the perspective directions of cooperation, also exchanged views on the post-war situation and regional issues.