Չինաստանի վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության վարչապետ Լի Քեցյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Շնորհավորական ուղերձում ասված է.
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից հղում եմ Ձեզ անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Վերջին տարիներին չին-հայկական հարաբերությունները կայուն ու առողջ զարգանում են, ձեռք են բերվել զգալի արդյունքներ բազմակողմանի ոլորտներում:
Չինական կողմը պատրաստ է ամրապնդել զարգացման ռազմավարությունների համակցումը և խորացնել փոխշահավետ համագործակցությունը հայկական կողմի հետ, որպեսզի շարունակաբար աճի Չինաստանի և Հայաստանի միջև բարեկամական հարաբերությունների բովանդակությունը` ի շահ երկու երկրների և ժողովուրդների:

Премьер Государственного совета Китая направил поздравительное послание премьер-министру Николу Пашиняну
Премьер Государственного совета Китайской Народной Республики Ли Кэцян направил поздравительное послание премьер-министру Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения. В послании говорится:
“Его превосходительство,
От имени правительства Китайской Народной Республики и от себя лично выражаю Вам искренние поздравления по случаю Вашего переизбрания на пост премьер-министра Республики Армения.
В последние годы здорово и стабило развиваются китайско-армянские отношения, достигнуты значительные результаты в многоплановых сфелах.
Китайская сторона готова с армянской стороной укреплять сопряжение стратегии развития, углублять взаимовыгодное сотрудничество, чтобы непрерывно наращивать содержания дружественных отношений сотрудничества между Китаем и Арменией на благо двух стран и народов.