Ակնկալում եմ մեր հանդիպումը. Լեհաստանի վարչապետը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Լեհաստանի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Մատեուշ Մորավեցկին շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Ուղերձում նշված է.
«Հարգելի պարոն Վարչապետ,
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ ընդունեք խնդրեմ շնորհավորանքներս և ամենայն հաջողության բարեմաղթանքներս այս պատվավոր պաշտոնն ստանձնելու գործում:
Այն բարդ իրավիճակում, երբ տարածաշրջանում անվտանգությունն է վտանգված, հույժ կարևոր է խաղաղության պահպանումը, ինչպես նաև Ձեր կառավարության կողմից նախաձեռնված ժողովրդավարական բարեփոխումների շարունակման հնարավորությունը: Այդ գործընթացում էական է ընդգծել Եվրոպական միության հետ երկկողմ համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված ակտիվ գործողությունների իրականացումը՝ հիմնվելով ստորագրված Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի (CEPA), ինչպես նաև Արևելյան գործընկերության ծրագրերի վրա: Այս գործիքակազմերը լայն հնարավորություններ են ընձեռում ինչպես եվրոպական հանրության՝ որպես ամբողջական ուժի, այնպես էլ առանձին ԵՄ անդամ պետությունների, այդ թվում՝ Լեհաստանի հետ քաղաքական և տնտեսական հարաբերությունների հաստատման համար:
Լեհաստանի Հանրապետությունը և Հայաստանի Հանրապետությունը միավորված են բազմադարյա բարեկամության և համագործակցության կապերով: Ես համոզված եմ, որ մեր հարաբերությունները շարունակելու են զարգանալ և ամրապնդվել:

Премьер-министр Польши направил поздравительное послание премьер-министру Армении
Председатель Совета министров Республики Польша Матеуш Моравецкий направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения. В послании говорится:
Примите, пожалуйста, мои поздравления по случаю Вашего переизбрания на пост премьер-министра Республики Армения и пожелания всяческих успехов на этом почетном посту.
В этой сложной ситуации, когда безопасность в регионе находится под угрозой, очень важно поддержание мира, а также возможность продолжения демократических реформ, инициированных Вашим правительством. В этом процессе важно подчеркнуть реализацию активных действий, направленных на расширение двустороннего сотрудничества с Европейским союзом на основе подписанного Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве (CEPA), а также программ Восточного партнерства. Этот инструментарий предоставляет широкие возможности для установления политических и экономических отношений как с европейским сообществом в целом, так и с отдельными государствами-членами ЕС, в том числе и с Польшей.
Республику Польша и Республику Армения объединяет многовековая дружба и сотрудничество. Уверен, что наши отношения и впредь будут развиваться и укрепляться.