Ակնկալում եմ մեր հանդիպումը. Լեհաստանի վարչապետը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Լեհաստանի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Մատեուշ Մորավեցկին շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Ուղերձում նշված է.
«Հարգելի պարոն Վարչապետ,
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ ընդունեք խնդրեմ շնորհավորանքներս և ամենայն հաջողության բարեմաղթանքներս այս պատվավոր պաշտոնն ստանձնելու գործում:
Այն բարդ իրավիճակում, երբ տարածաշրջանում անվտանգությունն է վտանգված, հույժ կարևոր է խաղաղության պահպանումը, ինչպես նաև Ձեր կառավարության կողմից նախաձեռնված ժողովրդավարական բարեփոխումների շարունակման հնարավորությունը: Այդ գործընթացում էական է ընդգծել Եվրոպական միության հետ երկկողմ համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված ակտիվ գործողությունների իրականացումը՝ հիմնվելով ստորագրված Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի (CEPA), ինչպես նաև Արևելյան գործընկերության ծրագրերի վրա: Այս գործիքակազմերը լայն հնարավորություններ են ընձեռում ինչպես եվրոպական հանրության՝ որպես ամբողջական ուժի, այնպես էլ առանձին ԵՄ անդամ պետությունների, այդ թվում՝ Լեհաստանի հետ քաղաքական և տնտեսական հարաբերությունների հաստատման համար:
Լեհաստանի Հանրապետությունը և Հայաստանի Հանրապետությունը միավորված են բազմադարյա բարեկամության և համագործակցության կապերով: Ես համոզված եմ, որ մեր հարաբերությունները շարունակելու են զարգանալ և ամրապնդվել:

Prime Minister of Poland Sends Congratulatory Message to Prime Minister of Armenia
President of the Council of Ministers of the Republic of Poland Mateusz Morawiecki sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on the occasion of being appointed Prime Minister of Armenia. The message reads as follows,
‘’Dear Mr. Prime Minister,
Please accept my congratulations on your re-election as Prime Minister of the Republic of Armenia and wishes for every success in assuming this honorable position.
In a difficult situation when security in the region is at stake, maintaining peace is extremely important, as well as the continuation of the democratic reforms initiated by your government. In this process, it is important to underline the implementation of intensive actions aimed at expanding bilateral cooperation with the European Union, based on the Comprehensive Extended Partnership Agreement (CEPA), as well as the Eastern Partnership programs. These toolkits provide ample opportunities for establishing political and economic relations with both the European community as a single entity, and separate EU Member States, including Poland.
The Republic of Poland and the Republic of Armenia are united by centuries-old friendship and cooperation. I am confident that our relations will continue to develop and strengthen.