ՊՆ-ն պատասխանել է մարտական հենակետում դիվերսիայի մասին լուրերին
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը նոր մանրամասներ է հայտնել օգոստոսի 19-ին մարտական հենակետում 3 հայ զինծառայողի դի հայտնաբերելու դեպքի մասին:
Մամուլում շրջանառվող` դիվերսիայի մասին լուրերին ի պատասխան ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից «Արմենպրես»-ին հայտնեցին, որ դեպքի հանգամանքները լիարժեք բացահայտելու նպատակով այս պահին ամբողջ ծավալով անհրաժեշտ գործողություններ են ընթանում:
«Այդուհանդերձ, գոնե այս պահին եղած նախնական տեղեկություններով՝ տեղի ունեցածը կապ չունի հակառակորդի հետ։ Նոր տեղեկատվություն ունենալուն պես պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա համապատասխան հաղորդագրություններով»,- ասված է «Արմենպրես»-ին տրամադրված պատասխանում։
Հիշեցնենք՝ օգոստոսի 19-ին, ժամը 02։15-ի սահմաններում, հանրապետության հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՀՀ ԶՈՒ N զորամասի պահպանության տարածքում գտնվող մարտական հենակետում հայտնաբերվել են շարքայիններ, 2002թ. ծնված Մուրադ Աշոտի Մուրադյանի, 2002 թ. ծնված Լևոն Ռաֆաելի Հարությունյանի, և 2002թ. ծնված Գոռ Արտակի Սահակյանի դիերը՝ հրազենային վիրավորումներով։ Դեպքի հանգամանքները պարզվում են։

Armenian Military Responds to Rumors on Adversary Raid Targeting Outpost
The Armenian military issued new details over the deaths of the three soldiers who were found shot dead in a military outpost on August 19.
In response to media rumors purporting that the soldiers were killed by an adversary raid, the Ministry of Defense told ARMENPRESS that full-scale actions are underway to completely reveal the circumstances of the incident. “Nevertheless, according to the preliminary information of this moment, the incident isn’t adversary-related,” the Defense Ministry said, adding that it will issue additional information whenever it becomes available.
Three on-duty Armenian soldiers were found shot dead in the outpost of a military base of the Armenian Armed Forces in the south-eastern direction, the Ministry of Defense said.
The bodies of Private Murad Muradyan (b. 2002), Private Levon Harutyunyan (b.2002), and Private Gor Sahakyan (b. 2002) were found with gunshot wounds around 02:15, August 19.