ՊՆ-ն պատասխանել է մարտական հենակետում դիվերսիայի մասին լուրերին
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը նոր մանրամասներ է հայտնել օգոստոսի 19-ին մարտական հենակետում 3 հայ զինծառայողի դի հայտնաբերելու դեպքի մասին:
Մամուլում շրջանառվող` դիվերսիայի մասին լուրերին ի պատասխան ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից «Արմենպրես»-ին հայտնեցին, որ դեպքի հանգամանքները լիարժեք բացահայտելու նպատակով այս պահին ամբողջ ծավալով անհրաժեշտ գործողություններ են ընթանում:
«Այդուհանդերձ, գոնե այս պահին եղած նախնական տեղեկություններով՝ տեղի ունեցածը կապ չունի հակառակորդի հետ։ Նոր տեղեկատվություն ունենալուն պես պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա համապատասխան հաղորդագրություններով»,- ասված է «Արմենպրես»-ին տրամադրված պատասխանում։
Հիշեցնենք՝ օգոստոսի 19-ին, ժամը 02։15-ի սահմաններում, հանրապետության հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՀՀ ԶՈՒ N զորամասի պահպանության տարածքում գտնվող մարտական հենակետում հայտնաբերվել են շարքայիններ, 2002թ. ծնված Մուրադ Աշոտի Մուրադյանի, 2002 թ. ծնված Լևոն Ռաֆաելի Հարությունյանի, և 2002թ. ծնված Գոռ Արտակի Սահակյանի դիերը՝ հրազենային վիրավորումներով։ Դեպքի հանգամանքները պարզվում են։

Минобороны РА отреагировало на известие о диверсии на военной базе
Министерство обороны РА предоставило новые подробности по делу о нахождении 19 августа тел 3 армянских военнослужащих на военной базе.
В ответ на распространившуюся в прессе информацию о диверсии, Управление информации и связей с общественностью Министерства обороны РА сообщило "Арменпресс", что для полного раскрытия обстоятельств происшествия принимаются необходимые меры.
"Тем не менее, по крайней мере, по имеющейся на данный момент предварительной информации, случившееся не имеет отношения к противнику. Как только у нас появится новая информация, Минобороны опубликует соответствующие сообщения", - говорится в ответе "Арменпресс".
19 августа, около 2:15 ночи, на военной базе войсковой части N Вооруженных сил РА, расположенной в юго-восточном направлении республики были обнаружены тела Мурада Ашотовича Мурадяна, 2002 г.р.,  Левона Рафаэловича Арутюняна 2002 г.р. и Гора Артаковича Саакяна, 2002 г.р., с огнестрельными ранениями. Обстоятельства происшествия выясняются.