Մարտակերտի տներից մեկը մտած ադրբեջանցի զինծառայողը կալանավորվել է․ Արցախի ՔԿ
Արցախի Հանրապետության Քննչական կոմիտեից տեղեկացնում են․ «Օգոստոսի 28-ին տեղեկատվություն էինք տարածել Մարտակերտ քաղաքում հայտնաբերված Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի զինծառայողի վերաբերյալ հարուցված քրեական գործը ԱՀ քննչական կոմիտեում վարույթ ընդունելու մասին:
Նույն օրն իսկ զինծառայող՝ Ջամիլ Բաբաևը որպես մեղադրյալ է ներգրավել և նրան մեղադրանք է առաջադրվել ԱՀ քրեական օրենսգրքի 350-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 316-րդ հոդվածով, 145-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 135-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 133-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ, 3-րդ, 4-րդ և 6-րդ կետերով:

Проникший в один из домов Мартакерта азербайджанский военнослужащий арестован
Проникший в один из домов в городе Мартакерт военнослужащий ВС Азербайджана Джамиль Бабаев арестован. Как передает NEWS.am, об этом сообщили в пресс-службе Следственного комитета Арцаха.
"Джамиль Бабаев привлечен в качестве обвиняемого. Ему предъявлено обвинение в совершении преступлений по части 1 статьи 350, статьи 316, по части 1 статьи 145, по части 1 статьи 135 и пунктам 2, 3, 4 и 6 части 2 статьи 133 Уголовного кодекса Республики Арцах. В качестве меры пресечения избран арест. Предварительное следствие продолжается", - отмечает в сообщении СК.
Напомним, что 25 августа 2021 года в одной из квартир в городе Мартакерт был обнаружен военнослужащий ВС Азербайджана Джамиль Бабаев.