Միասին պետք է անենք հնարավորը՝ Արցախի Հանրապետությունը պաշտպանելու համար. Ռոբերտ Քոչարյան
Արցախի Հանրապետության առաջին նախագահ, Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը շնորհավորել է Արցախի Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ.
«Սիրելի արցախցիներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Արցախի Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ:
44-օրյա պատերազմի արդյունքում Արցախը ծանրագույն կորուստներ կրեց և հիմա գտնվում է մեծ անորոշությունների առջև։ Այսօր Արցախի պետականության պահպանման գրավականը ձեր՝ սեփական հողի վրա ապրելու և այն շենացնելու անկոտրում կամքն է։
Վստահ եմ, որ գիտակցում եք ստեղծված իրավիճակի լրջությունը։ Միասին պետք է անենք հնարավորը՝ Արցախի Հանրապետությունը պաշտպանելու համար»։

Вместе мы должны сделать все возможное для защиты Республики Арцах: Роберт Кочарян
Первый президент Республики Арцах, второй президент Республики Армения Роберт Кочарян 2 сентября направил послание по случаю праздника Независимости Республики Арцах, передает Panorama.am.
В послании, которое приводит офис второго президента РА, говорится:
"Дорогие арцахцы,
Тепло поздравляю вас с праздником Независимости Республики Арцах!
В результате 44-дневной войны Арцах понес тяжелейшие потери и сейчас находится перед большими неопределенностями. Залогом сохранения государственности Арцаха сегодня является только лишь ваша непоколебимая воля жить на собственной земле и благоустраивать ее.
Уверен, что вы осознаете серьезность сложившейся ситуации. Вместе мы должны сделать все возможное для защиты Республики Арцах".