Արարատ Միրզոյանն ու Իգոր Խովաևը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ
Սեպտեմբերի 6-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի նորանշանակ համանախագահ Իգոր Խովաևին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Զրուցակիցները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ՝ ընդգծելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության հովանու ներքո խաղաղ գործընթացի վերսկսման կարևորությունը:
Նախարար Միրզոյանը հայկական կողմի աջակցությունն է հայտնել 44-օրյա պատերազմից հետո ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության համատեղ հայտարարություններին, որտեղ ընդգծված է հանրահայտ սկզբունքների և տարրերի հիման վրա հակամարտության տևական և կայուն կարգավորման անհրաժեշտությունը։
Արարատ Միրզոյանը շեշտել է առաջնահերթ հումանիտար խնդիրների հասցեագրման հրատապությունը։ Այս համատեքստում ԱԳ նախարարն ընդգծել է Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների և քաղաքացիական պատանդների շուտափույթ և անվերապահ հայրենադարձման անհրաժեշտությունը։

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan received today the Russian Co-Chair of the OSCE Minsk Group Igor Khovaev, the press service of Armenia's MFA reports.
Mirzoyan and Khovaev discussed a wide range of issues related to the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict, emphasizing the importance of resuming the peace process under the auspices of the OSCE Minsk Group.
Mirzoyan stated the Armenian side's support for the statements of the OSCE Minsk Group co-chairs, which indicate the need for a long-term and stable settlement of the conflict on the basis of well-known principles and elements.
Mirzoyan also stated the need for a speedy solution to humanitarian problems, the return of Armenian prisoners of war and civilians.