Ադրբեջանը ցանկացած պահի կարող է կտրել Կապանը․ Վահե Հակոբյան
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանը խոսեց Սյունիքում ստեղծված իրավիճակի մասին՝ նշելով, որ ամենաթողության և ամեն ինչը զիջելու պարագայում ադրբեջանական կողմը լկտիանում է։
«Ադրբեջանական կողմը Որոտանի ճանապարհի վրա ոստիկանական հենակետ է դրել։ Համացանցում հայտնվել են տեսանյութեր և, իմ տեղեկություններով, կանգնեցնում են իրանական բեռնատարեր, ինչ-որ պետտուրք, մաքսատուրք են մուրում  և դրանից հետո թողնում են, որ նրանք շարունակեն երթևեկությունը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում ասաց  Հակոբյանը։
Պատգամավորը անհասկանալի է համարում Ազգային անվտանգության ծառայության տարածած հաղորդագրությունը, որում Որոտանը նշվում է ադրբեջանական տեղանունով․
«Սա ի՞նչ է նշանակում, որ մեզ կամաց-կամաց սովորեցնում են, որ ,այո, դա ադրբեջանական տարա՞ծք է»։
Վահե Հակոբյանի կարծիքով ՝ այսօր ավելի կարևոր խնդիր չկա, քան Սյունիքն է։
«Ադրբեջանական կողմը ցանկացած պահի կարող է կտրել Կապանը։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի անհապաղ հեռացումը կլինի բոլոր խնդիրների լուծումը»,- հավելեց Հակոբյանը։

Азербайджан в любой момент может отрезать Капан: Ваге Акопян
Депутат фракции "Айастан", бывший губернатор Сюникской области Ваге Акопян  рассказал о ситуации в Сюнике, отметив, что азербайджанская сторона наглеет от вседозволенности и уступок.
"Азербайджанская сторона  на Воротанской дороге установила полицейский пункт. В Интернете появились видеоролики и, согласно моей информации, они останавливают иранские грузовики, требуют таможенные пошлины, и лишь затем позволяют им продолжить путь", - как сообщает "Арменпресс", Акопян рассказал об этом журналистам.
Сообщение, распространенное Службой национальной безопасности, в котором Воротан упоминается с азербайджанским топонимом, депутат считает совершенно непонятным: "Что это означает, нас постепенно приучают, что это азербайджанская территория?"
По словам Ваге Акопяна, сегодня нет более важной проблемы, чем Сюник.
"Азербайджанская сторона в любой момент может отрезать Капан. Немедленное отстранение премьер-министра РА Никола Пашиняна станет решением всех проблем", - добавил Акопян.