Մարտական ծառայության կանոնների խախտման հետևանքով մահացու վիրավորում է ստացել պահեստազորի սերժանտ․ ՀՀ ՊՆ
Սեպտեմբերի 13-ին, ժամը 22:00-ի սահմաններում, ՀՀ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետերից մեկում, նախնական տվյալներով` մարտական ծառայության կազմակերպման կանոնների խախտման հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պահեստազորի սերժանտ, 1978թ. ծնված Մկրտիչ Սերյոժայի Հովակիմյանը:
Դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու նպատակով կատարվում է քննություն:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

On September 13, at around 22:00, in one of the military positions located in the south-eastern direction of the Republic of Armenia, according to preliminary data, a reservist sergeant Mkrtich Seryozha Hovakimyan, born in 1978, received a fatal gunshot wound as a result of violation of the rules of organizing military service.
An investigation is underway to fully clarify the circumstances of the incident.
The Ministry of Defense of the Republic of Armenia shares the grief of the loss and expresses support to the family members, relatives and colleagues of the deceased serviceman.