Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է 44-օրյա պատերազմի նահատակների հիշատակին մատուցված հոգեհանգստյան կարգին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր՝ սեպտեմբերի 27-ին, Ստեփանակերտի Աստվածամոր Սուրբ Հովանի մայր տաճարում զինվորական և քաղաքական դասերի ներկայացուցիչների հետ մասնակցել է 2020թ.-ին Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմի նահատակների հիշատակին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Վրթանես Աբրահամյանի ձեռամբ մատուցված հոգեհանգստյան կարգին։
Երկրի ղեկավարն այնուհետև քայլերթ է կատարել դեպի Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հուշակոթողի առջև և Զինվորական պանթեոնում ծաղիկներ խոնարհել նրանց շիրիմներին։

President Harutyunyan Took Part in the Requiem Service for the Victims of the 44-day War
On September 27 President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan together with representatives of military and political classes in Holy Mother of God Cathedral took part in a requiem service served by the Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Vrtanes Abrahamyan in memory of the victims of the war unleashed by Azerbaijan against Artsakh in 2020.
Then, the head of state marched to the Stepanakert city memorial, paid tribute in the monument of the victims of the defence of the homeland and laid flowers at their graves in the military pantheon.