Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է 44-օրյա պատերազմի նահատակների հիշատակին մատուցված հոգեհանգստյան կարգին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր՝ սեպտեմբերի 27-ին, Ստեփանակերտի Աստվածամոր Սուրբ Հովանի մայր տաճարում զինվորական և քաղաքական դասերի ներկայացուցիչների հետ մասնակցել է 2020թ.-ին Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմի նահատակների հիշատակին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Վրթանես Աբրահամյանի ձեռամբ մատուցված հոգեհանգստյան կարգին։
Երկրի ղեկավարն այնուհետև քայլերթ է կատարել դեպի Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հուշակոթողի առջև և Զինվորական պանթեոնում ծաղիկներ խոնարհել նրանց շիրիմներին։

Президент Арцаха принял участие в заупокойной службе по погибшим в 44-дневной войне
27 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян вместе с представителями высшего военного и политического руководства в Кафедральном соборе Св.Покрова Богоматери в Степанакерте принял участие в заупокойной службе по погибшим в ходе войны, развязанной против Арцаха в 2020 году. Службу отслужил предстоятель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви епископ Вртанес Абраамян.
Затем глава государства посетил Степанакертский мемориальный комплекс, отдал дань уважения памяти погибших при защите Родины и возложил цветы на их могилы в военном пантеоне.