Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Սև հովազ» կամավորական ջոկատի ներկայացուցիչներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է «Սև հովազ» կամավորական ջոկատի ներկայացուցիչներին:
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում անուրանալի է համարել հրամանատարի՝ Արցախի հերոսի բարձրագույն կոչմանը հետմահու արժանացած Ռուստամ Գասպարյանի գլխավորությամբ ջոկատի տղաների ունեցած ներդրումը Հայրենիքի պաշտպանության գործում, նշել, որ հերոս քաջորդիների շնորհիվ Արցախը շարունակում է ապրել և պայքարել:
Քննարկվել են հետպատերազմյան ժամանակաշրջանում Արցախում առկա սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման ընթացքը, դրանցում համահայկական ներուժի ներգրավման անհրաժեշտությանը վերաբերող հարցեր:

Президент Арцаха принял представителей отряда добровольцев "Черная пантера"
4 октября президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял представителей добровольческого отряда "Черная пантера".
В своем слове глава государства счел неоспоримым вклад отряда, возглавляемого Рустамом Гаспаряном, посмертно удостоенного высшего звания "Герой Арцаха", в дело защиты Отечества, отметив, что благодаря храбрым воинам Арцах продолжает жить и бороться.
Был обсужден также процесс решения социально-экономических проблем Арцаха в послевоенный период, равно как и вопросы, связанные с необходимостью привлечения к этому делу потенциала всего армянства.