Ոչ հեռավոր ապագայում կտեսնեք տարածաշրջանում խաղաղության, անվտանգության ապահովմանն ուղղված Իրանի ջանքերի արդյունքները. Իրանի ԱԳ նախարար
Իրանը թույլ չի տա իր հարևանությամբ գտնվող սիոնիստներին տարածաշրջանում անապահովություն առաջացնել: Այս մասին հայտարարել է Իրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը ուրբաթ լիբանանյան լրատվամիջոցների հետ մամուլի ասուլիսի ժամանակ, փոխանցում է Mehr գործակալությունը:
«Ոչ հեռավոր ապագայում դուք կտեսնեք տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության և անվտանգության ապահովմանն ուղղված Իրանի ջանքերի արդյունքները»,-ասել է Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը:
«Տարածաշրջանի և Կովկասի մեր հարևանների հետ փոխհարաբերություններում մենք թույլ չենք տա սիոնիստներին հետախուզական որևէ շարժ ունենալ:
Մենք պատրաստ ենք հավաքական համագործակցության արդյունքում ձեռնարկել ցանկացած գործողություն, որն անհրաժեշտ է տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության և անվտանգության համար», - ընդգծել է նա:

In the Not-Too-Distant Future, You'll See the Results of Iran's Efforts for Peace, Stability and Security in the Region: Iranian Foreign Minister
Iran will not allow the Zionists in its neighborhood to cause insecurity in the region, Iranian Foreign Minister Hossein Amir-Abdollahian said in a press conference with the Lebanese media on Friday, Mehr News Agency reports.
"In the not-too-distant future, you will see the results of Iran's efforts for peace, stability and security in the region."
"In interaction with the region and our neighbors in the Caucasus, we will not allow the Zionists to have any intelligence movements," he added. "We are ready to take any action necessary for peace, stability and security in the region in a collective cooperation."