Դավիթ Տոնոյանը կմնա կալանքի տակ
Վերաքննիչ դատարանը մերժել է Պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանին խափանման միջոցը՝ կալանքը վերացնելու հարցով պաշտպանական կողմի բողոքը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին դատարանի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասել է Տոնոյանի պաշտպան Սերգեյ Հովհաննիսյանը:
«Դատարանը մերժեց մեր բողոքը: Առաջին ատյանի դատարանի որոշումը թողնվեց օրինական ուժի մեջ»,-ասել է պաշտպանը:
Նա նշել է, որ պաշտպանական կողմը, թեև դեռ որոշման օրինակը չի ստացել, ծանոթ չէ բովանդակությանը, սակայն,  հաշվի առնելով այն փաստարկները, որոնք ներկայացվել էին իրենց բողոքի մեջ, համոզված էր, որ դա պետք է բավարարվեր: Պաշտպանական կողմը պատրաստվում է այդ որոշումը ստանալուց հետո պարտադիր կարգով դա բողոքարկել:
«Չգիտեմ, թե որ ատյանով, չգիտեմ, թե երբ, հետագայում միջազգային որ դատարանում կստացվի, բայց հավաստիացնում եմ, որ Դավիթ Տոնոյանի ազատության իրավունքի սահմանափակման ոչ իրավաչափ լինելը արձանագրվելու է միանշանակ»,-պնդել է պաշտպանը:

Former Defense Minister of Armenia to Remain on Remand
The Court of Appeal rejected the defense's appeal to lift the detention as the precautionary measure of former Defense Minister of Armenia David Tonoyan, ARMENPRESS reports Tonoyan’s lawyer Sergey Hovhannisyan told the reporters near the court.
"The court rejected our appeal. The decision of the court of first instance was left in force”, the lawyer said.
He stated that the defense, although has not yet received the copy of the decision, is not familiar with the content, but, given the arguments presented in their complaint, was convinced that it should be upheld. The defense is going to appeal the decision after receiving it.
"I do not know in which instance, I do not know when, in which international court it will be possible in the future, but I assure you that the restriction of David Tonoyan's right to freedom will be registered unequivocally”, Sergey Hovhannisyan said.