Ամանորին տանը կլինենք միայն դեկտեմբերի 31-ին, հունվարի 1-ին ու 6-ին
Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց կառավարության ներկայացրած օրենքի նախագիծը, որով առաջարկվում է Ամանորի տոներին ոչ աշխատանքային սահմանել միայն դեկտեմբերի 31-ը, հունվարի 1-ը և 6-ը, փոխանցում է Aysor.am:
«Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծն ԱԺ նիստում քվեարկությամբ ստացավ 53 կողմ, 16 դեմ և 3 ձեռնպահ ձայն:
Կառավարությունում կարծում են, որ օրենքի ընդունումը կապահովվի սոցիալ-տնտեսական և ֆինանսական համակարգերի բնականոն գործունեությունը, ինչը դրական ազդեցություն կունենա առևտրի, արդյունաբերության, ծառայությունների թողարկման ծավալի և այլ բնագավառների վրա։

В новогодние праздники нерабочими будут только 31 декабря, 1 и 6 января
Парламент Армении сегодня принял в первом чтении представленный правительством законопроект, согласно которому предлагается в новогодние праздники объявить нерабочими днями лишь 31 декабря, 1 и 6 января.
За проект о внесении изменений в закон Республики Армения "О праздниках и памятных днях Республики Армения" проголосовали 53 депутата, "против" – 16, "воздержались" – 3 депутата.
В правительстве также считают, что принятие закона обеспечит нормальную деятельность социально-экономической и финансовой систем, что положительно повлияет на торговлю, промышленность, сферу услуг и другие отрасли.