ՀՀ նախագահը հանդիպել է Աբու Դաբիի թագաժառանգ, ԶՈՒ գերագույն հրամանատարի տեղակալ շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ
Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կարճատև աշխատանքային այցի շրջանակում Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 27-ին հանդիպել է Աբու Դաբիի թագաժառանգ, երկրի Զինված ուժերի գերագույն հրամանատարի տեղակալ, շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-էմիրաթական դինամիկ զարգացող հարաբերությունների խորացմանը, տարածաշրջանային և միջազգային հիմնախնդիրներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ԱՄԷ֊ում հանդիպել է նաև Բահրեյնի թագավոր Համադ բին Իսա Ալ Խալիֆայի հետ: Քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր։

President Sarkissian Met with Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, Crown Prince of Abu Dhabi, Deputy Commander-in-Chief of the Armed Forces
On October 27, within the framework of a short working visit to the United Arab Emirates, President of Armenia Armen Sarkissian met with Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, Crown Prince of Abu Dhabi, and Deputy Commander-in-Chief of the Armed Forces.
During the meeting, they discussed several issues related to the deepening of the dynamically developing Armenian-Emirati relations, regional and international matters.
In the UAE, the President of the Republic Armen Sarkissian also met with King Hamad bin Isa Al Khalifa of Bahrain. Issues of mutual interest were discussed.