Սահակաշվիլին կողմնակիցներին հորդորել է իշխանությունների դեմ պայքարել հայկական սցենարով
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին, ով գտնվում է Ռուսթավիի բանտում, կարծում է, որ երկրում ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունները «կեղծվել են»։
Ինչպես հաղորդում է IA REGNUM գործակալությունը, նրա նամակը նոյեմբերի 1-ին ընթերցել է փաստաբան Նիկա Գվարամիան։
Նախկին նախագահն ասել է, որ «վիրավորված» է իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության գործողություններից։ Նա կոչ է արել «իրենց հարգող վրացիներին» քայլեր ձեռնարկել։ «Ի՞նչ պետք է անենք. միայն մեկ բան կա՝ ստիպեք նրանց վճարել այն գինը, որն իշխանությունները պետք է վճարեն ընտրությունները կեղծելու համար։ Մենք պետք է խլենք իշխանությունը և ստիպենք նրանց պատասխան տալ օրենքի առաջ»,- ասել է Սաակաշվիլին։
Նա կոչ է արել իր համախոհներին կրկնել Հայաստանի փորձը, երբ ցույցերի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը դարձավ երկրի վարչապետ։

Саакашвили призвал своих сторонников в Грузии бороться с властями по армянскому сценарию
Бывший президент Грузии Михаил Саакашвили, находящийся в тюрьме в Рустави, считает, что выборы в органы самоуправления в стране были ''сфальсифицированы''. Как передает ИА REGNUM, его письмо 1 ноября зачитал адвокат Ника Гварамия.
Экс-президент заявил, что он ''оскорблён'' действиями правящей партии ''Грузинская мечта''. Он призвал ''уважающих себя грузин'' начать действовать.
''Что мы должны делать? Только одно - мы должны заставить заплатить ту цену, которую уважающие себя народы заставляют платить фальсифицирующую власть, мы должны отобрать власть и заставить ответить перед законом'', - заявил Саакашвили.
Он призвал сторонников повторить опыт Армении, когда в ходе протестов премьер-министром страны стал Никол Пашинян.