Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Վրաստանի պաշտպանության նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեին:
Ողջունելով հյուրին՝ վարչապետը նշել է. «Ուրախությամբ պետք է արձանագրեմ, որ Հայաստանի և Վրաստանի հարաբերություններում շատ բարձր դինամիկա է արձանագրվում վերջին շրջանում և ուրախ եմ նաև, որ այդ դինամիկան ամրապնդվում է Պաշտպանության նախարարի այցով: Մենք շահագրգռված ենք Վրաստանի հետ բոլոր ոլորտներում մեր համագործակցության խորացմամբ և մեր եղբայրական հարաբերությունների զարգացմամբ: Իհարկե, այս կարգի այցերը, նաև անձնական շփումները կառավարության անդամների միջև շատ կարևոր են այդ համատեքստում: Կրկին ողջունում եմ Ձեզ»:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Վրաստանի պաշտպանության նախարարն ասել է. «Ինձ համար մեծ պատիվ է հանդիպել այնպիսի պատմություն (կենսագրություն) ունեցող անձնավորության հետ, ինչպիսին Դուք եք: Մինչ Պաշտպանության նախարար դառնալը, ես եղել եմ նախարարի տեղակալ, որը հետո դարձավ վարչապետ, և ուրախ եմ, որ նրա հետ Ձեր հարաբերությունները հիմք են՝ մեր համագործակցությունը շարունակելու համար: Իմ այցն այդ համագործակցության շարունակությունն է, և այս առաջընթացը, իհարկե, կլինի չընդհատվող, շարունակական: Շատ շնորհակալություն ևս մեկ անգամ»:
Նիկոլ Փաշինյանը խնդրել է ջերմ ողջույններ փոխանցել իր գործընկերոջը՝ Իրակլի Ղարիբաշվիլիին և ընդգծել, որ Վրաստանի վարչապետի, կառավարության հետ երկխոսությունը հիմնված է լիարժեք փոխվստահության վրա, ինչը լավ հենք է ռազմավարական գործակցության զարգացման համար: Երկկողմ կապերի զարգացման և առկա ներուժի իրացման համատեքստում ՀՀ վարչապետը կարևորել է երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջև ծավալված գործընկերությունը:
Ջուանշեր Բուրչուլաձեն արդյունավետ է գնահատել ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ գործակցությունը և դրա ընդլայնմանը միտված ծրագրերը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել պաշտպանական ոլորտում գործընկերության ամրապնդման և տարածաշրջանային նշանակության հարցերի շուրջ:

В отношениях Армения-Грузия наблюдается высокая динамика: Пашинян принял министра обороны Грузии
Приветствуя гостя, премьер-министр отметил: "С радостью должен констатировать, что в последнее время в отношениях между Арменией и Грузией наблюдается очень высокая динамика, и я рад, что эта динамика усиливается также визитом министра обороны. Мы заинтересованы в углублении нашего сотрудничества с Грузией во всех сферах и в развитии наших братских отношений. Конечно, такие визиты, а также личные контакты между членами правительств очень важны в этом контексте. Еще раз приветствую Вас".
Выразив благодарность за прием, министр обороны Грузии отметил: "Для меня большая честь встретить человека с такой биографией, как у Вас. До того как стать министром обороны, я был заместителем министра, который затем стал премьер-министром, и я рад, что Ваши отношения с ним являются основой для продолжения нашего сотрудничества. Мой визит является продолжением этого сотрудничества, и этот прогресс, конечно же, будет непрерывным, продолжительным. Еще раз большое".
Никол Пашинян попросил передать теплые приветствия своему коллеге Ираклию Гарибашвили, подчеркнув, что диалог с премьер-министром и правительством Грузии основан на полном взаимном доверии, что является хорошей основой для развития стратегического сотрудничества. В контексте развития двусторонних связей и реализации имеющегося потенциала премьер-министр Армении подчеркнул важность налаженного между министерствами обороны двух стран партнерства.
Джуаншер Бурчуладзе назвал эффективными сотрудничество с министерством обороны Армении и направленные на его расширение программы.