ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ֆրանսիայի դեսպանին
Նոյեմբերի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին, տարածաշրջանային անվտանգությանը, զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումներին և այս համատեքստում պաշտպանության բնագավառում հայ-ֆրանսիական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Կողմերը կարևորել են համագործակցության զարգացմանն ուղղված գործողությունների ակտիվացումը` առկա արդյունավետ ծրագրերը շարունակելու և համագործակցության նոր ուղղություններ նախաձեռնելու նպատակով:

Minister of Defense Arshak Karapetyan received today Ambassador of France to Armenia Anne Louyot, the ministry said in a statement, Armenpress reports.
During the meeting the situation on the Armenian-Azerbaijani border, the regional security, the ongoing reforms in the Armenian Armed Forces and the Armenian-French cooperation in the defense sector were discussed.
The sides highlighted intensifying cooperation development activities in order to continue the existing effective programs and initiate new directions for partnership.