ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ֆրանսիայի դեսպանին
Նոյեմբերի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին, տարածաշրջանային անվտանգությանը, զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումներին և այս համատեքստում պաշտպանության բնագավառում հայ-ֆրանսիական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Կողմերը կարևորել են համագործակցության զարգացմանն ուղղված գործողությունների ակտիվացումը` առկա արդյունավետ ծրագրերը շարունակելու և համագործակցության նոր ուղղություններ նախաձեռնելու նպատակով:

Министр обороны Армении и посол Франции обсудили ситуацию на армяно- азербайджанской границе
Министр обороны Армении Аршак Карапетян 5 ноября принял Чрезвычайного и Полномочного посла Франции Анн Луйо.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, в ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с ситуацией на армяно-азербайджанской границе, региональной безопасностью, реформами в вооруженных силах и армяно-французским двусторонним сотрудничеством в области обороны.
Стороны подчеркнули важность активизации действий, направленных на развитие сотрудничества с целью продолжения существующих эффективных программ и инициирования новых направлений сотрудничества.