Էրդողանի գնալու ժամանակը եկել է. Դավութօղլու
Թուրքիայի նախկին վարչապետ, Էրդողանի նախկին կուսակից Ահմեդ Դավութօղլուն Թուրքիայի վիճակագրական վարչության կողմից տվյալների ներկայացնելուց հետո հանդես է եկել հայտարարությամբ:
Ինչպես փոխանցում է News.am-ը՝ հղում կատարելով թուրքական Sozcu–ին, Թուրքիայի «Ապագա» կուսակցության նախագահ Ահմեդ Դավութօղլուն փոքրիկ տեսահոլովակով հանդես է եկել  Թուրքիայի վիճակագրական վարչության բերած տվյալներին՝ շեշտելով, որ ներկայացրած 20 տոկոս ինֆլյացիան իրականության հետ կապ չունի, քանի որ բոլոր ապրանքները առնվազն 30-70  թանկացել են։ «Եթե իրական ինֆլյացիան այդ թվից ավելին է, ուրեմն իշխանության գնալու ժամանակը եկել է»,–ասել է Դավութօղլուն։
Հետաքրքիր է, որ Դավութօղլուի կողքին ելույթի ժամանակ եղել է ավազե ժամացույց, որի ներսում ավազը արագ դատարկվել է։

Эрдогану пора уходить: Давутоглу
После представления данных Статистическим управлением экс-глава правительства Турции, бывший однопартиец Эрдогана Ахмет Давутоглу выступил с заявлением.
Как передает News.am, ссылаясь на турецкий Sozcu, глава партии ''Будущее'' Ахмет Давутоглу выступил с небольшим видеороликом. В связи со статданными он, в частности, отметил, что представленная инфляция в 20% не имеет ничего общего с реальностью, так как все товары подорожали как минимум на 30-70%. ''Если реальная инфляция выше этого числа, значит, настало уйти из власти'', - заявил Давутоглу.
Примечательно, что во время выступления бывшего премьер-министра Турции в кадре видны песочные часы, в которых песок быстро высыпался.