ՌԴ և Իրանի նախագահները քննարկել են իրադրությունը Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ու Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Իբրահիմ Ռաիսին հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են իրադրությունը Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ: Այս մասին հայտնում է ՌԴ նախագահի պաշտոնական կայքը:
«Վլադիմիր Պուտինը տեղեկացրել է ռուսական կողմից ձեռնարկված միջոցների մասին՝ ուղղված հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը, տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակմանը, տարածաշրջանում խաղաղ կյանքի հաստատմանը»,- ասվում է Կրեմլի պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:
Երկու նախագահները քննարկել են նաև երկկողմ համագործակցությանն առնչվող, այդ թվում և խոշոր համատեղ ներդրումային նախագծերի իրականացմանն, կորոնավիրուսի դեմ պայքարում փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր:

Президенты РФ и Ирана обсудили ситуацию вокруг Нагорного Карабаха
Президент Российской Федерации Владимир Путин и президент Исламской Республики Иран Ибрагим Раиси в ходе телефонного разговора обсудили ситуацию вокруг Нагорного Карабаха. Об этом сообщает официальный сайт президента России.
"Владимир Путин проинформировал о мерах, предпринимаемых Россией, направленных на поддержание режима прекращения огня, разблокировку транспортного сообщения и установление мирной жизни в регионе", - говорится в официальном заявлении Кремля.
Президенты двух стран также обсудили вопросы двустороннего сотрудничества, включая реализацию крупных совместных инвестиционных проектов и сотрудничество в борьбе с пандемией COVID-19.