Հայկական կողմն ունի զոհեր և վիրավորներ. հայտնի է երկու մարտական դիրքի կորստյան մասին. ՀՀ ՊՆ
Ժամը 16։00-ի դրությամբ իրադրությունը ՀՀ արևելյան սահմանագոտում շարունակում է ծայրահեղ լարված մնալ։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ՊՆ-ն:
Ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումների՝ հայկական դիրքերի վրա նախաձեռնած հարձակման հետևանքով սկսված մարտերի արդյունքում հայկական կողմն ունի զոհեր և վիրավորներ, որոնց վերաբերյալ տվյալները ճշտվում են, ինչպես նաև հայտնի է երկու մարտական դիրքի կորստյան մասին։
Հայկական ԶՈՒ ստորաբաժանումները, համարժեք գործողություններով, հակառակորդին զինտեխնիկայի և մարդուժի մեծ կորուստներ են պատճառել։

As of 16:00, the situation in the eastern border zone of the Republic of Armenia continues to be extremely tense, the Armenian Ministry of Defense reportsArmradio.am reports.
According to the Ministry, there are casualties on the Armenian side as a result of the battles launched by the Azerbaijani Armed Forces on the Armenian positions, details are being verified.
The Defense Ministry confirms the loss of two military positions.
“With adequate actions, units of the Armenian Armed Forces have inflicted huge losses in armored vehicles and manpower on the enemy,” the Ministry said, adding that the intensive fighting continues.