Սյունիքում ծավալված վերջին մարտերի հետևանքով հայկական կողմն ունի հաստատված 6 զոհ
Նոյեմբերի 16-ին, ՀՀ արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումների հարձակման հետևանքով ծավալված մարտերի ընթացքում հայկական կողմը, այս պահի տվյալներով, ունի 6 զոհ.
1990թ. ծնված, ավագ լեյտենանտ Տարոն Ջիվանի Սահակյան, պայմանագրային զինծառայողներ՝ 1991թ. ծնված, կրտսեր սերժանտ Մերուժան Արթուրի Հարությունյան, 1990թ. ծնված, շարքային Գուրգեն Աշոտի Սարգսյան, 1998թ. ծնված, կրտսեր սերժանտ Արթուր Ջիվանի Մարտիրոսյան, 1980թ. ծնված, շարքային Դավիթ Հելբերտի Ամիրյան։ Եվս մեկ զոհված զինծառայողի ինքնություն դեռ պարզվում է։Ռուսական կողմի միջնորդությամբ և մասնակցությամբ շարունակվում են ինտենսիվ աշխատանքները՝ մարտերի արդյունքում գերեվարվածների վերադարձի և անհետ կորածների հայտնաբերման ուղղությամբ։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ՊՆ-ն:
Նոյեմբերի 19-ի ժամը 10։00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և վերահսկվում է ՀՀ զինված ուժերի կողմից։

Six Armenian troops were killed in the fighting that started after Azerbaijan’s attack on Armenian combat positions along the eastern border section on November 16, the Defense Ministry of Armenia said on FridayPanorama.am reports.
They were identified as Senior Lieutenant Taron Sahakyan (b. 1990), contract servicemen Meruzhan Harutyunyan (b. 1991), Gurgen Sargsyan (b. 1990), Artur Martirosyan (b. 1998) and Davit Amiryan (b. 1980). The identity of another fallen soldier is being established.
The Defense Ministry says that with the mediation and participation of the Russian side, intense efforts continue to find the missing in action and bring back the captives.
“As of 10am November 19, the situation along the Armenia-Azerbaijan border is relatively stable and is controlled by the Armenian military,” the ministry said.