Ադրբեջանը Շուշիում հայկական կողմին է փոխանցել նոյեմբերի 16-ին զոհված երեք զինծառայողի աճյուն
Երեկ՝ նոյեմբերի 18-ին, ուշ երեկոյան, Շուշիում ադրբեջանական կողմը ռուսական խաղաղապահ զորակազմի անմիջական միջնորդությամբ, ԱԻ պետական ծառայությանն է փոխանցել նոյեմբերի 16-ին ՀՀ սահմանի արևելյան ուղղությամբ Ադրբեջանի զինված ուժերի իրականացրած հարձակման հետևանքով զոհված 3 հայ զինծառայողի մարմին: Տեղեկությունը հայտնում են ԱՀ ԱԻՊԾ-ից։
Նախնական տվյալներով՝ մարմինները տարհանվել են Սյունիքի մարզի Իշխանասար գյուղի վարչական տարածքից: ԱՀ ՆԳ նախարարության ԱԻ պետական ծառայությունը մարմիններն այսօր տեղափոխել է Երևան: Նրանց ինքնության վերաբերյալ տեղեկություններ կհրապարակի ՀՀ ռազմական գերատեսչությունը:

Азербайджанская сторона в районе Ишханасара передала тела трех погибших военнослужащих ВС Армении: ГСЧС Арцаха
Азербайджанская сторона 18 ноября поздно вечером в Шуши при посредничестве российских миротворческих сил передала ГСЧС Арцаха тела трех военнослужащих ВС Армении, погибших в результате нападения азербайджанских вооруженных сил 16 ноября в Сюнике.
Как сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха, по предварительным данным, тела эвакуированы из административного района села Ишханасар Сюникской области.