Սերժ Սարգսյանը հարցաքննության է կանչվել որպես մեղադրյալ. Մակինյան
Երբ ապիկար իշխանությունն ընտրում է մինչև վերջ խայտառակվելու ճանապարհը. քիչ առաջ ծանուցում եմ ստացել հակակոռուպցիոն կոմիտեի վարչության պետ Հր․Մուշեղյանից այն մասին, որ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հարցաքննության է կանչվում որպես մեղադրյալ։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է փաստաբան Ամրամ Մակինյանը:
«Եվ զավեշտն այն է, որ երեք ու կես տարի Սիլվայի ցուցմունքը վերցնել-դնելով այսօր «որոշել են», որ նա նաև Սերժ Սարգսյանին է կաշառք տվել և դա այն դեպքում, երբ նույն գործով դեռևս երկու տարի առաջ Սերժ Սարգսյանը հարցաքննվել է որպես վկա և մինչ օրս որևէ նոր հանգամանք իրավական առումով չի փոխվել և չի ավելացել…
Լավ, Սիլվայից բացի ուրիշ հերոսի անուն չգիտե՞ք։
Հ․Գ․ Այս իրավական խայտառակության մնացած մանրամասները կներկայացնեմ հաջորդիվ, համոզված եմ, որ ձեր գործերը քննող քննիչները ձեզնից գրագետ են լինելու»:

Третий президент Армении Серж Саргсян приглашен на допрос в качестве обвиняемого: адвокат
Когда бездарная власть выбирает путь позориться до конца: только что получил уведомление от начальника управления антикоррупционного комитета Гр. Мушегяна о том, что третий президент РА Серж Саргсян вызван на допрос в качестве обвиняемого. Об этом на своей странице в Facebook написал адвокат Амрам Макинян, передает News.am.
''И курьез в том, что три с половиной года они носились с показаниями Сильвы, сегодня ''решили'', что она дала взятку также Сержу Саргсяну, и это в том случае, что еще два года назад Серж Саргсян был допрошен в качестве свидетеля и до сих пор ни одно новое обстоятельство в правовом плане не изменилось и не прибавилось.
Ну хорошо, кроме Сильвы иных ''героев'' не знаете?
P.S. Остальные подробности этого правового позора представлю позже. Уверен, что следователи, расследующие ваши дела, будут грамотнее вас''.
Напомним, что обвинение в отношении второго президента Роберта Кочаряна также строится исключительно на показаниях предпринимателя Сильвы Амбарцумян.