Արցախի ԱԳ նախարարն ընդունել է ՀՀ ԳԱԱ պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության (ԱՀ) արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը նոյեմբերի 22-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Գիտությունների ազգային ակադեմիայի (ՀՀ ԳԱԱ) պատվիրակությանը՝ ԳԱԱ նախագահ, ակադեմիկոս Աշոտ Սաղյանի գլխավորությամբ։
Քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, պետականաշինությանը վերաբերող հարցեր։
Արտգործնախարարը կարևորել է արտաքին քաղաքականությունում գիտական ներուժի դերակատարությունը՝ աշխարհաքաղաքական գործընթացները, տարբեր երկրների և տարածաշրջանների յուրահատկությունները ավելի խորը վերլուծելու տեսանկյունից։ Այս համատեքստում արժևորվել է փոխգործակցությունը ՀՀ ԳԱԱ և նրա համապատասխան կառույցների հետ։

Глава МИД Арцаха принял делегацию НАН Республики Армения
22 ноября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян  принял делегацию Национальной академии наук Республики Армения (НАН РА) во главе с  её  президентом, академиком Ашотом Сагяном.
Были обсуждены  вопросы, касающиеся урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, внешней политики, региональных процессов, а также государственного строительства.
Глава   МИД  подчеркнул важную роль научного потенциала во внешней политике в плане глубокого анализа геополитических процессов,  особенностей разных стран и регионов.  В этом контексте  была отмечена необходимость  сотрудничества с НАН РА  и её структурами.
Во встрече также принял участие заместитель министра иностранных дел  Республики Арцах Феликс Хачатрян.